foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Патрологія як самостійна богословська наука, саме з такою назвою, почала існувати і викладатись в Духовних Академіях РПЦ з 1910 року, до цього часу в ХІХ ст.. вона існувала і викладалась під назвою “Патристика”. Із всіх богословських наук найбільше родство Патрологія має з Догматикою і Церковною історією. Однак, її не можна змішувати із згаданими науками.
Догматика викладає християнське віровчення в систематичному порядку,виконуючи і досягаючи своє завдання, головним чином, теоретично. Патрологія в своїй догматико-історичній частині історично показує як поступово розкривалось християнське віровчення, приймалось і в якій мірі засвоювалось воно церковною свідомістю. Далі в Патрології відводилось місце не тільки загально прийнятій кафоличній догмі і поступовому закріпленню її в церковній свідомості у виді “оросів” (віровизначенях), як це робиться в Догматиці, але і взагалі богослів’ю церковних письменників з його характерними особливостями, особистими думками і філософськими поглядами. Накінець, в Патрології свято- отецькі місця не підбираються окремими відривками до кожного догмата, як в Догматиці, а розглядаються в цілому єдинстві і органічному зв’язку зі всім богослів’ям відомого письменника.
Що ж торкається Церковної історії, то вона займається зображенням, головним чином, зовнішньої сторони життя Церкви (епоха гонінь, Вселенських Соборів, історія єресей, розколів, догматичних спорів, традицій і обрядів). Патрологія же вивчає внутрішню, релігійно-моральну сторону життя Церкви, її свідомість і відображує ріст духовної християнської культури, тобто розвиток церковної писемності і богословської науки.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2