foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Нерідко необуддійські громади перероджуються на релігійні організації тоталітарної спрямованості з жорсткою дисципліною, суворою регламентацією поведінки адептів та обожнюванням свого керівника. Яскравим прикладом цьому є буддійська школа кунг-фу Білий Лотос, якій поєднані елементи спортивного клубу та релігійної громади. Глава цієї громади Володимир Скубаєв стверджує, що саме тут знаходиться центр Священної громади воїнів світла Білий Лотос, філії якої розкидані по всьому світу. Кількість членів громади в різних країнах досягає декількох десятків тисяч осіб. В 1991 році Білий Лотос був зареєстрований в Україні, а центр його знаходиться у місті Черкаси. Сьогодні, за приблизними даними, черкаська громада нараховує понад 300 осіб.
Сам себе Володимир Скубаєв називає так: “Преподобний Вчитель-проповідник Великої школи кунг-фу і настоятель буддійського храму Священної громади воїнів світла, регент короля України русі Миколи Другого до його повноліття, Великий князь, рицар-кондотьєр ордену Свята Русь – Ерцальма, рицар ордену Святого Станіслава вищого ступеня, доктор філософії, Генерал-Хорунжий українського козацтва, наказаний гетьман Черкащини, рукопокладений єпископ Коптської Церкви всія України, родом із Сиріуса”. Певно, виходячи з цього, Володимир Іванович закріпив за собою право навіть надавати дворянські титули в Україні, постати в ролі центру з відродження дворянства в нашій країні.
Скубаєв сам написав книгу “Євангеліє від Білого Лотоса: вчення Кунг-фу – вчення життя”, яку учні школи вивчають поряд з Біблією, Кораном і Рігведою. У Євангелії від Скубаєва написано: “Ми походимо від богів, ми – діти богів. Ми – арії”. Це – один з догматів школи. Кожному, хто приходить на екскурсію в храм, пояснюють: “Україна була центром арійської імперії. Духовним її центром було місто Черкаси”.
Крім того, всі учні школи знають: Будда родом з України. “Із древньої землі наших предків по всьому світу поширюється божественне світло духовності”, – говориться у відеороліку, який демонструють гостям храму. Згідно вчення Білого Лотоса, Бог – один для всіх, а ось Будда, Ісус, Мухаммед та інші великі творці релігій є лише його посланцями. Філії Білого Лотоса в усьому світі підпорядковуються безпосередньо Скубаєву. Всі вони “повинні обов”язково подзвонити і доповісти, що робили минулого тижня, чим будуть займатись наступного”, – розповідає він 44.
Громада храму являє собою закриту організацію. Як говориться у Віснику РПЦ МП, при посвяті новачок пише заяву за загальною формою: “Прошу прийняти мене в організацію Білий Лотос з метою виховання в мені духу бійця, мужності і витривалості. Повністю добровільно відмовляюся від усіляких свобод і прошу вважати мене власністю школи і організації Білий Лотос. Зобов’язуюся виконувати будь-які накази Вчителя і наставників, усі правила школи. Зобов’язуюся зберігати своє перебування в організації Білий Лотос у строгому секреті. Зобов’язуюся акуратно оплачувати своє навчання. Прошу Вчителя і наставників розпоряджатися мною на власний розсуд. У випадку мого відходу або виключення, я зобов’язуюся сплатити суму, вказану мені моїм наставником або Вчителем”.
Окрасою Центрального залу Черкаського храму громади Білого Лотоса, який зовні нагадує звичайний особняк, є вималювані Правила для посвячених. Зміст їх такий: “Боєць, запам’ятай! Ти вище інших людей, оскільки маєш честь проходити заняття в “Білому Лотосі”, в товаристві сильних і мужніх людей. Ти – справжній воїн! Ти ніколи і нікому не поскаржишся! Ти зневажаєш незручності і біль! Ти – мужній і спокійний, гордишся своєю технікою і своїм тілом. Ти не боїшся болю і тілесних покарань. Вони йдуть тобі на користь”. Зображення буддійського демона з жертвою в лапах, вималюване на стіні бойового залу, нагадує учням про зрілість свідомості і військовий аскетизм.
Засоби масової інформації, а також православні довідники не раз визначали Білий Лотос як “тоталітарну, деструктивну секту”. Як заявив Олексій Маслов, генеральний секретар Міжнародної федерації шаолінських бойових мистецтв, у 1998 році у своєму відкритому листі в газету “Известия”: “На жаль, усе це (ідеологія Білого Лотоса) формує негативне уявлення про щиру суть шаолінського бойового мистецтва і шаолінського вчення, яка в усім світі має лидинолюбний характер. Ніяких “бойовиків” у буддизмі немає, це – скоріше з області організованої злочинності”.
Один з колишніх членів громади розповідає, що війти з громади Скубаєва не просто. “Мені це вдалося, оскільки я ще не був посвяченим. Але і на мене робили могутній психологічний тиск. Люди ж, що пройшли два етапи навчання і зробили в знак цього наколку на животі з зображенням леопарда, вийти із секти вже не можуть”. Як повідомляє вісник РПЦ МП, “у культі практикуються фізичні покарання для тих, хто бажає порвати з ним: покарання різками, обливання водою і виставляння на холод”.
У структурі секти функціонує п’ять відділів: охорони “лідера і членів його сім’ї, персон керівного складу, храму, ділових зустрічей, вантажів”, розвідки і контррозвідки, карального, забезпечення і спецпризначення. Основним є відділ розвідки, який виявляє і нейтралізує діяльність “ворогів школи”. Членів організації навчають методів ведення розвідувальної діяльності. Крім офіційно задекларованих цілей і завдань, членам Білого Лотосу притаманний пошук каналів незаконного придбання засобів ураження, здобування фінансів і матеріальних засобів шляхом посягання на державну і приватну власність, участь в сумнівних комерційних угодах. Члени цього неокульту підтримують контакти з представниками африканського континенту, підозрюваних у причетності до ісламських терористичних організацій та міжнародного наркобізнесу. Про антигромадський характер дій “Білого Лотосу” свідчить той факт, що притягнуто до кримінальної відповідальності трьох лідерів цього угруповання за незаконне зберігання зброї і боєприпасів, розкрадання державного майна, підробку документів тощо45.
Студенти НаУКМА, які відвідали Черкаський офіс Білого Лотоса і спілкувалися там з В.Скубаєвим, зрештою написали: “Спілкуючись з братчиками “Білого Лотоса” ми вловили себе на думці, що вся ця нова релігія є релігією однієї особи. Просто Володимир Іванович є дуже сильною особистістю, настільки сильною, що своє розуміння світу він переніс у свідомість інших людей. Здається, що всі ті молоді люди, з якими ми спілкувалися, обожнюють рівною мірою Будду і Скубаєва. Нічого такого, що б нагадувало саме про віру в Будду в кабінеті Вчителя ми не побачили: звичайні статуетки, що навіюють спогад про Схід, екзотику і водночас відсутність смаку. Чесно кажучи, ми були вражені могутністю та внутрішньою силою Скубаєва. Просто не можемо уявити, як можна було з нічого так створити багато”.
Познайомившись поближче з “білими буддистами”, студенти роблять висновок, що їх із знаним буддизмом як світовою релігією єднає лише назва. “Доктрина Черкаських буддистів явно суперечить головній доктрині буддизму, що проповідує дхарму – вчення, за допомогою якого можна досягти нірвани, але не робити при цьому ніякого зла, бути добрим щодо ближніх. Це – якась змішана новоутворена релігійна свідомість” 46.
 
Примітки:
 
1. ОДС Основ. Богосл. прот. И Сорокин. Конспект для 4-го класса. Одесса, 1972г. — С.184
2. Религия древнего мира в их отношении к християнтсву. Т. Ы. /Религии Востока/. Архимандрита Хрисанфа, ректора С-Петербургской Духовной Семинарии. — С-Петербург, 1873г. — С. 379.
3. “Будда, его жизнь, учение и община” Герман Ольдерберг. Перевод с третьего дополненного издания А. Николаева. – Москва, 1900г. — С.111.
4. “Буддизм” Горохов Д. Киев /без тит. листа/ — С. 23.
5. “Энциклопедический словарь” Т.IV. А. Брос-Бунчук. Издатели: Ф.А. Брокгауз /Лейпциг/ И.А. Ефрон /С-Петербург/. – С-Петербург, 1891г. — С. 41.
6. “История религий”. З додатком статті проф. С.Н. Булгакова. А.В. Ельчанинов. Вид-во „Польза”. – Москва. — С.74.
7. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский Пер. з англ. Вид. друге, виправлене й доповнене. – Киев, 1894г. — С. 63.
8. “История религий”. З додатком статті проф. С.Н. Булгакова. А.В. Ельчанинов. Вид-во „Польза”. – Москва. — С.81.
9. “Будда, его жизнь, учение и община” Герман Ольдерберг. Перевод с третьего дополненного издания А. Николаева. – Москва, 1990г. — С.203.
10. “Будда, его жизнь, учение и община” Герман Ольдерберг. Перевод с третьего дополненного издания А. Николаева. – Москва, 1990г. — С.203.
11. Основне Богосл. прот. И Сорокин. Конспект для 4-го класса. Одесса, 1972г. — С.186
12. “Энциклопедический словарь” Т.IV. А. Брос-Бунчук. Издатели: Ф.А. Брокгауз /Лейпциг/ И.А. Ефрон /С-Петербург/. – С-Петербург, 1891г., — С. 841.
13. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский Пер. з англ. Вид. друге, виправлене й доповнене. – Киев, 1894г. — С. 135.
14. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский Пер. з англ. Вид. друге, виправлене й доповнене. – Киев, 1894г.
 
15. Основне Богосл. прот. И Сорокин. Конспект для 4-го класса. Одесса, 1972г. — С.186
16. “Буддизм” Горохов Д. Киев /без тит. листа/ — С. 144.
17. “Буддизм” Горохов Д. Киев /без тит. листа/ — С. 145.
18. “Буддизм” Горохов Д. Киев /без тит. листа/ — С. 147.
19. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский ст. Келлога. — С. 146.
20. “Будда, его жизнь, учение и община” Герман Ольдерберг. — С. 260
21. Основне Богосл. прот. И Сорокин. Конспект для 4-го класса. Одесса, 1972г. — С.186.
22. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский ст. Келлога. — С. 161.
23. “Энциклопедический словарь” Т.IV. А. Брос-Бунчук. Издатели: Ф.А. Брокгауз /Лейпциг/ И.А. Ефрон /С-Петербург/. – С-Петербург, 1891г., — С. 842.
24. “Энциклопедический словарь” Т.IV. А. Брос-Бунчук. Издатели: Ф.А. Брокгауз /Лейпциг/ И.А. Ефрон /С-Петербург/. – С-Петербург, 1891г., — С. 842.
25. “Энциклопедический словарь” Т.IV. А. Брос-Бунчук. Издатели: Ф.А. Брокгауз /Лейпциг/ И.А. Ефрон /С-Петербург/. – С-Петербург, 1891г. — С. 842.
26. “Буддизм” Горохов Д. Киев /без тит. листа/ — С. 164.
27. Основне Богосл. прот. И Сорокин. Конспект для 4-го класса. Одесса, 1972г. — С. 187.
28. “Буддизм” Горохов Д. Киев /без тит. листа/ — С. 120
29. “Буддизм в сравнении с христианством” В.А. Кожевников. Т.ІІ. – Петроград, 1916. — С. 512.
30. “Буддизм в сравнении с христианством” В.А. Кожевников. Т.ІІ. – Петроград, 1916. — С. 529.
31. Христианская апологетика. Н.П. Рождественский. Т.1. — С-Петербург, 1993г. — С. 47.
32. “История религий” Д.П. Шантепи. Пер. з німецької. — Москва, 1899г. — С. 97.
33. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский. — С. 188.
34. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский. — С. 188.
35. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский. — С. 336.
36. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский. — С. 194.
37. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский. — С. 340.
38. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский. — С. 196.
39. „Буддизм и християнство” Ф.С. Орнатский. — С. 339.
40. “Будда, его жизнь, учение и община” Герман Ольдерберг. Перевод с третьего дополненного издания А. Николаева. — Москва, 1990г. — С.332.
41. Основне Богосл. прот. И Сорокин. Конспект для 4-го класса. Одесса, 1972г. — С.186.
42. “История религий” Т. 2. — С.102.
43. “Индия и древности” Г.М. Боград-Левин. — Москва, 1964г. — С. 126.
44. Бердичевская М. Почти матрица // Корреспондент. — 2003. — № 30 (69). – С. 54.
45. Журавлёв В. “Конец света” в конце туннеля. Необуддистские секты: реальность угрозы // Человек и закон. — 2000. — № 7 (8). – С. 61.
46. Білий Лотос // Релігійна панорама. — 2005. — № 1. – С. 71-75.
 

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2