foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Це організація, якій надало скандального присмаку застосування многоженства (полігамії) – ось спрощений вид руху, що потряс американську та європейську свідомість у 30-40 роках XIX ст.

Мормони

Мормон – дещо змінена назва ангела Мороні, який нібито з’явився у видінні засновникові секти “пророкові” Джонатанові Смітові і дав йому від імені Бога важливі “об’явлення”. Ангел нібито показав Джонатанові місце, де була захована книга, у якій описувалось життя давніх мешканців Америки. Ця книга була написана на “золотих платівках” мовою “змінених єгипетських ієрогліфів” і захована десь у лісі на горі Каморі в кам’яній скрині. Два срібні камінці, які Джозеф клав до капелюха і довго вглядався в них, допомагали йому перекладати книгу англійською мовою і сприяли видінню. Це були якісь дві біблійні істоти Урім та Тумім. Сміт нібито диктував переклад своєму секретареві Оліверові Ковдері та іншим співробітникам, прихованим за перегородкою, а по закінченні своєї праці він мав повернути “золоті платівки” ангелові Мороні. Це звучить, як “Казка із 1001 ночі, але фермери, дроворуби, теслярі і ремісники, у яких формувалась свідомість після здобуття незалежності Америки, радо прислуховувались до таких неймовірних розповідей, бажаючи пізнати усе те, що становило родовід та спадковість їх нелегкого життя, життя піонерів та завойовників Нового Світу. А такі контакти з небесними істотами додавали тим “об’явленням" та їхнім героям ще більшого блиску.

Таким чином, на основі “об’явлень” пан Сміт написав такі нібито “богонатхненні книги”, як “Книга мормона” , “Коштовна перлина” та “Учення і Заповіти”. Ці три книги мормони ставлять в один ряд із Біблією.

Джонатан Сміт

Противники Мормона твердять, що “Книгу мормона” в дійсності написав Соломон Спелдінб (1761-1816) і що його твір був романом, який Джонатан переробив.

У1829 році Сміт та Ковдері оголосили, що у містечку Гармоні їм об’явився Іван Христитель і звелів охрестити один одного в місцевій річці. Охрестившись, вони оголосили себе “священиками Аарона”. А після того, як обох охрещених відвідали Апостоли Петро, Яків та Іван, то в особах Джонатана та Олівера відновили “священство за чином Мелхиседека”. Сміт почав хрестити “новонавернених”. Перші громади мормонів постали у Нью-Йорку, Пенсільванії, Огайо, у всій Новій Англії уздовж канадського кордону.

Наділені таким “саном”, Сміт і Ковдері створили ієрархію своєї секти. Головою став Сміт, який згодом вибрав собі 12 “апостолів”, а відтак ще 70, так, як це робив Ісус Христос. Але Джонатанові опоненти з конкуруючих сект звинуватили його в окультних практиках з метою виявлення втрачених та закопаних скарбів. Сміт разом із своїми однодумцями потрапив до в’язниці 27 червня 1844 року. Згодом натовп напав на в’язницю і Джонатан разом зі своїм братом були убиті.

Після вбивства Сміта аж до сьогодні сектою управляли 13 “пророків”, нинішній – це Бера Тафт Бенсон. При кожному “пророкові” існувало 12 основних і 70 додаткових “апостолів”, які роз’яснюють доктрину мормонізму усьому світові. Сорок тисяч їхніх місіонерів ведуть невтомну роботу, щороку їм вдається “охрещувати” у свою віру триста тисяч нових членів.

Діяльність секти в Україні

Від часу проголошення незалежності України мормони у нас мають не тільки послідовників, а й опорні пункти. У 1994-1996 роках американські мормони були співорганізаторами двох релігієзнавчих міжнародних конференцій у Києві. Завдяки своєму багатству і впливові у США, мормони сьогодні вміло та тихо шукають собі прихильників, відкриваючи свої філії скрізь, де можна.

Мормонізм ґрунтується на трьох документах: перекрученій Біблії, Книзі Мормона, а також вказівках (інструкціях) “пророка” Сміта, дотичних “завіту”. Цю схему доповнюють два релігійно-звичаєві девізи: бажання свободи для американських негрів, які в той час були невільниками, а також постулат введення багатоженства згідно зі старозавітнім звичаєм (сім’я Авраама, Якова та інших). Сьогодні мормони не дотримуються полігамії, у мормонському храмі шлюб звершують урочисто не тільки довічно, але “на віки вічні”. Подібною є справа із хрещенням, яке обіймає як живих, так і мертвих (т. зв заміняюче хрещення). Мормони вважають, що хрещення є умовою осягнення спасіння, а важливим хрещенням, яке може уділити “земля”, є мормонське хрещення. Тому мормони повинні намагатися найбільше охрестити немормонів, аби вони спаслися. Отож, мормонське хрещення може бути хрещенням померлих. Воно полягає в зануренні у воді озера або річки, а приймають його мормони у восьмирічному віці. Якщо син бажає прийняти хрещення за померлого батька, близького чи знайомого “в його імені”, то він може отримати на те дозвіл від церковної влади. У той спосіб можна стати мормоном після смерті, нічого про те не відаючи.

Що відповісти мормонам?

Потрібно нагадати мормонам, що засновник мормонства Джонатан Сміт був засуджений за окультизм і вбитий. Це – витворена людською гордістю власна релігія, замаскована за її численними “невинними” і навіть “милозвучними” та “науковоподібними” назвами: спіритизм, астрологія, плабізм, хіромантія, екстрасенсорика, полтергейст, біополе, контактерство, гіпноз, космічна енергія, неопізнані літаючі об’єкти та багато інших.

Попросіть їх розповісти Символ віри і почуєте: “Ми також віримо, що Книга Мормона є Слово Боже”, Таких слів у Символі віри нема. Вони вигадали оповідання про те, що американські індіани були нащадками юдеїв, які залишили Єрусалим 600 р. до Різдва Христового. Через свої гріхи вони начебто стали темношкірими, а праведні залишалися “білими і прекрасними”; проте темношкірі перемогли білих, а останній з білих перед смертю переписав свій народ на золотих платівках зміненими єгипетськими ієрогліфами і закопав на горі Каморі.

В інших книгах Сміта мовиться про вигадане перетворення людини в Бога, заперечення Пресвятої Трійці та ряд інших неймовірностей, до яких у минулих віках не додумувались найзапекліші Христові вороги. Мормонське віровчення твердить, що Господь Ісус Христос – не є Єдинородний Син Бога Отця. Мормони твердять, що Отець мав багато дітей – “велику сім’ю”. Ісус Христос був старшим, а відразу за Ним ішов... люцифер. Спотворено вони висвітлюють народження Христа, місію Діви Марії, а Христові приписують аж три одруження: з Марією, Мартою та ще однією Марією. Це їм заперечте. Такого у Біблії нема ніде. Це брутальна вигадка і богохульство.

Мормонам заборонено почитати ікони, пити каву, чай, вживати алкоголь (але це не стосується споживання свинини). Вони вірять у встановлення Царства Сіону в Америці, вважають, що саме в США має реалізувати свою владу Ісус Христос та встановити “рай” на землі.

Отаким повним фантазій, казок, перекручень є віровчення тих, хто вже понад півтора століття, не червоніючи, називає себе “Церквою Ісуса Христа святих останніх днів”. Заперечте їхнє вчення їхньою ж доктриною

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2