foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

     Чому деякі християни захоплюються цим та подібними східними релігійними напрямками? По-перше, тому, що часто бачать навколо себе формальних християн, які лише за назвою, а не за суттю є послідовниками Христа. Тому шукають глибокої релігійності в інших, нетрадиційних для нас релігіях. Друга причина – це природне прагнення людини до всього таємничого, загадкового, нового.

   Що ж помилкового з точки зору Православ’я містить фен-шуй? Він тісно пов’язаний з астрологією та іншими видами ворожби. Тобто стверджується, що доля людини залежить від певного розміщення зірок у момент її народження. Від цього нас застерігає ще Старий Заповіт. Зовнішність, стать, навіть певні риси характеру – це дається людині. Але «доля» – не жорстка необхідність. Християнин з Божою допомогою перемагає обставини, змінює характер, освячує себе.

   Послідовники фен-шуй помилково великого значення надають зовнішнім умовам. Буцімто секрет щастя полягає у правильному розташуванні меблів. Виходить, щоб налагодити взаємини в сім’ї, не треба молитися до Господа, не варто думати, що треба змінити в своїй душі, у своєму ставленні до людей. Потрібно лише переставити ліжко в інше місце чи повісити в кімнаті оберіг – і стосунки з рідними чи колегами відразу стануть чудовими.

   Також фен-шуй тісно пов’язаний із хіромантією (ворожінням за лініями долоні) та іншими магічними практиками. Магія від релігії відрізняється тим, що звертаються не до Бога чи небожителів, а до злих духів. Релігійна людина, розмовляючи з Небом, благоговійно просить, а послідовник магії – наказує і вимагає.

   Як ставитись православним до подібних релігійних течій? З терпінням: це теж своєрідні пошуки Бога людством. Але не треба забувати, що, наприклад, давньокитайська мудрість є дохристиянською. Вона лише підкреслює, на якій висоті стоїть Євангеліє порівняно з цими вченнями. Можна, очевидно, цікавитись як культурним феноменом, але не практикувати, оскільки у цих вченнях є дуже великі розбіжності з Християнством.

Відповідає протоієрей Віктор Михалевич

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2