foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату
 
Дорогі браття і сестри!
Христос воскрес!
 
Кожен рік у пасхальні дні ми багаторазово повторюємо ці слова, і вони завжди несуть нам радість і надію. Чому це так? Ось чому!
Якщо Христос воістину воскрес із мертвих, то це означає, що Він є Син Божий, істинний Бог наш і Спаситель. Значить, в Нього треба вірувати, покладати на Нього всі свої надії і любити Його усім серцем.
Якщо Христос воістину воскрес, то це означає, що наша християнська віра є істинною і святою. Значить, і всі Його слова, все Його вчення і всі Його заповіді також істинні й незмінні, так що швидше минуть небо і земля, ніж не здійсниться хоч одна рисочка із закону (див.: Мф. 5, 18). Нам залишається без усякого сумніву завжди перебувати у цій святій вірі, виконувати заповіді Божі, і таким чином надійно йти шляхом спасіння у цьому житті.
Якщо Христос воістину воскрес, то це означає, що наше спасіння від гріха відбулось і ми маємо впевненість, що Господь очищає нас від гріхів, коли ми каємося в них. Нам залишається тільки бажати нашого виправдання (див.: Рим. 4, 25).
Якщо Христос воістину воскрес, то це означає, що всі ми, хоч і помремо, але потім, як і Він, воскреснемо тілом і оживемо. Бо як Він помер за всіх, так і воскрес для всіх, будучи первістком із мертвих. Якщо про Христа проповідується, що Він воскрес із мертвих, то чому деякі з вас говорять, що немає воскресіння мертвих (див.: 1 Кор. 15, 20)? Воно безумовно буде!
Якщо Христос воістину воскрес і, воскреснувши з мертвих, вже більше не вмирає, і смерть уже не має влади над Ним (див.: Рим. 6, 9), то це означає, що після нашого загального воскресіння й наше життя буде безсмертним і вічним. Смерть є наслідком гріха, а вічне життя у Христі Ісусі є даром Божим (див.: Рим. 6, 23). І як це радісно і приємно для душі.
Ось, браття і сестри, скільки важливих, радісних і втішних істин вміщається у словах: “Христос воскрес! Воістину воскрес!” Ось чому ми охоче промовляємо їх нині. Ось чому радісно і приємно буває на серці від цих слів. Ось чому і саме свято Воскресіння Христового є святом із свят, бо немає світлішого і радіснішого свята на землі. І на небі, у Бога і ангелів, Воскресіння Христове також є найвеличнішим святом. “Небеса ж нехай достойно веселяться, і земля ж нехай радується, і нехай святкує світ видимий і невидимий, – так співає Церква, – Христос бо воскрес – радість вічная”.
І якщо Пасха Христова таке важливе й святе свято, то чи варто оскверняти його ворожнечею, ненавистю, нестриманістю та іншими нечистими ділами. Церква закликає нас обійняти одне одного. Заради такого великого свята обнімемо любов`ю всіх і кожного, не виключаючи і наших недругів. Особливо це стосується нас, православних братів і сестер, розділених в Українській державі на частини. Пам`ятаймо, що всі ми браття і сестри у Христі й діти одного Отця Небесного і однієї Матері – України. Об`єднаймося в єдину Помісну Православну Українську Церкву. Заради Воскресіння Христового забудьмо усі образи і непорозуміння. Як потрібна сьогодні Україні єдина Православна Церква. Не будемо відгороджуватися одне від одного так званою канонічністю, штучно утвореною, незрозумілою для більшості людей. Не варто під прикриттям канонічності служити інтересам так званого Третього Рима і сусідньої держави. Українська Церква повинна служити насамперед інтересам українського народу. Православна Церква в Україні завжди була зі своїм народом, особливо в години лихоліття і скорботи. Вона поділяла з ним радість і горе. Сьогодні Україна потребує духовного оздоровлення.
Ми стоїмо напередодні знаменної події – відзначення 2000-ліття християнства, яке справило величезний вплив на розвиток світової цивілізації. Немає жодного напряму світової культури, на який би воно не вплинуло: духовність і мораль, архітектура і живопис, література і музика, сім`я і право, права людини і державотворення. То чи можемо ми сьогодні, роз`єднані і розсварені, з розділеною Українською Православною Церквою ефективно служити духовному відродженню нації і гідно зустріти знаменну дату – 2000-ліття християнства? Україні потрібна єдина Православна Церква, і нам, православним, треба зробити усе можливе і неможливе, щоб досягти цієї мети і бути духовною опорою нашого народу, який переживає тяжкі випробування, але не втрачає надії на краще майбутнє.
У цей святковий день сердечно вітаю зі святом Воскресіння Христового усю українську паству Київського Патріархату. Вітаю з Пасхою Христовою наших православних братів і сестер Московського Патріархату в Україні, а також наших співвітчизників греко-католиків і всіх християн України. Сердечно вітаю зі святом весь український народ, Президента України Леоніда Кучму, уряд, Українське військо, а також земляків-українців, що розсіяні по всьому світу, але люблять Україну. Нехай Господь наш Ісус Христос, що воскрес із мертвих, укріпить нашу надію на вічне життя і благословить миром і добробутом нашу славну Україну. Амінь.
Воістину Христос воскрес!
 
1997 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2