foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним Української Православної Церкви
 
Я є воскресіння і життя;
хто вірує в Мене,
якщо і помре, оживе...
(Ін. 11, 25)
Дорогі браття і сестри!
Христос Воскрес!
 
Знову настає радісний день Воскресіння Христового. Гряде Великдень, і наповнюються наші серця несказанною радістю. Радість Воскресіння Христового опановує наші серця, хоча ми і не маємо того щастя, яке відчули апостоли, побачивши не тільки духовними, а і тілесними очима Воскреслого Христа. Радість Воскресіння можлива і для нас, хоча ми і не бачили Воскреслого Христа. Про це в утіху нам сказав Сам Господь: “Блаженні ті, що не бачили й увірували” (Ін. 20, 29). І апостол Петро говорить про радість тих, що не бачили й увірували в Того, “Якого, не бачивши, любите, і в Якого віруєте, хоч донині не бачили, радієте радістю невимовною” (1 Пет. 1, 8).
Вся наша віра ґрунтується на Воскресінні Ісуса Христа. Господь не залишився мертвим у гробі; Він воскрес; а це означає, що і ми спасаємося через Нього від гріха і смерті. І хоча смерть панує сьогодні над родом людським, але так буде не завжди. Ми будемо жити вічно, тому що Той, Хто воскрес із мертвих, “смертю смерть подолав”.
Святий Іоан Золотоустий говорить: “Сьогодні розбиті кайдани смерті і подолана перемога пекла... Тому нехай ніхто не боїться смерті, бо нас звільнила смерть Спаса” (Пасхальне слово святого Іоана Золотоустого).
Воскресіння Христове є запорукою нашого майбутнього воскресіння, тому що, за словами святого апостола Павла, “якщо нема воскресіння мертвих, то і Христос не воскрес” (1 Кор. 15, 13).
Православ`я справедливо називають релігією Воскресіння. Святі отці й учителі Церкви завжди учили, що щира радість приходить тільки в духовно обновлену душу людини і дарується християнину Воскресінням Христовим. Наша участь у Воскресінні Христовому виявляється у відродженні душі, тобто в очищенні від гріхів і у звершенні добрих справ. Тому святий апостол Павло в посланні до Коринф’ян пише: “Пасха наша, Христос, принесений за нас у жертву. Тому “святкуймо не зі старою закваскою, не із закваскою злоби і лукавства, але з опрісноками чистоти й істини” (1 Кор. 5, 7–8).
Радість Воскресіння Христового – найсвітліша в житті християнина. Вона – джерело всіх інших радостей, якими живе православне віруюче серце. Ми радіємо воскреслому Господу ще й тому, що ця найбільша подія – Воскресіння Христове – відкрила нову сторінку в історії людства.
І сьогодні, майже через два тисячоліття, Господь Ісус Христос воскрешає наші душі і надихає нас на життя в ім`я любові до ближнього. Так, Господь наш Ісус Христос живе у Своїй Церкві, Він перебуває в серцях віруючих і в наші дні. Гріб, що не утримав Христа, неспроможний утримати й віруючих в ім`я Його. “Де твоє, смерте, жало? Де твоя, пекло, перемога? Воскрес Христос, – і ти повалене. Воскрес Христос – і радіють ангели” (Огласительне слово святого Іоана Золотоустого).
Воскресіння Христове є нашим власним воскресінням. Якщо ми хочемо, щоб серце наше завжди горіло вірою у Воскреслого Господа, якщо ми всією істотою своєю хочемо постійно перебувати у великій радості, то давайте зміцнювати свою волю в безперестанному подвигу добра і прагнення до нього.
Для християнина вічність починається на землі і продовжується на небі. Вона відкривається нам тоді, коли ми відчиняємо двері нашого серця Ісусу Христу як нашому Господу і Спасителю, коли входимо з Ним в особисте спілкування в молитві, у читанні Священного Писання, коли найтіснішим чином з`єднуємося з Ним у таїнстві святої Євхаристії, коли служимо з християнською любов`ю нашим ближнім, нашому народу.
Преосвященні архипастирі, боголюбиві пастирі, чесні ченці і черниці, улюблені браття і сестри! Нелегкі дні переживає зараз наша Українська Православна Церква. Минули часи, коли святу Церкву пригноблювали ззовні. Тепер ворожі православ`ю сили намагаються руйнувати її зсередини.
Але ми знаємо, що зло світу перемагається таїнством Воскресіння Христового, Його силою долаются страждання і людська несправедливість, тому що Христос наповнює Собою все. Він приносить віруючим в ім`я Його впевненість в остаточній перемозі добра над злом, у вічному торжестві добра.
У ці світлі пасхальні дні сердечно поздоровляю вас із радісним святом Воскресіння Христового!
Возносячи молитви до Господа нашого Ісуса Христа, благаймо Його, щоб Він благословив нашу молоду Українську державу, послав її народу духовне оновлення, дарував людям Своїм мир і благоденство, бо Йому належать честь і поклоніння повік.
Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа хай перебуває з усіма вами! Амінь.
Воістину Христос воскрес!
 
1992 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2