foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним Української Православної Церкви
 
Дорогі браття і сестри!
Христос воскрес!
 
Світлою радістю переповнюються в цей день наші християнські серця – радістю Воскресіння з мертвих Господа Ісуса Христа.
“Радуйтеся!” – перше слово світові Воскреслого Господа (див.: Мф. 28,9).
Радійте! Бо зі світлим днем Пасхи Христової помирає вся­ка смерть, а з нею і всяке духовне тління.
Радійте! З приходом світлосяйної ночі Воскресіння Христо­вого прийшло примирення усього світу і прощення всякої злоби.
Радійте! Бо після Воскресіння Сина Божого, як вчить апо­стол Павло, настав час загального воскресіння. “У Христі всі оживуть... в пришестя Його”; “мертві воскреснуть нетлін­ними, а ми перемінимось. Бо тлінному цьому належить одяг­нутися в нетлінне, і смертному цьому одягнутись у безсмертя” (1 Кор. 15, 22-23, 52–53).
Сьогодні всі ми, православні, святкуючи Воскресіння Хри­стове, перемагаємо страх смерті, бо дивимося на неї вже тіль­ки як на успіння, сон, як на перехід від земного життя до життя вічного, до Отця свого Небесного. І у священному піднесенні впевнено проголошуємо сьогодні: “Смерті святкуємо умертвіння, пекла знищення, іншого, вічного життя початок і, радіючи, славимо Тебе, єдиного благословенного Бога отців і препрославленого” (тропар 7-ї пісні Пасхального канону).
У день свята преславного Воскресіння Христового святий отець наш Іоан Золотоустий закликає всіх вірних благочесно і боголюбиво прийняти в серце радість Господа свого і насо­лодитися трапезою віри. Бо Господь, будучи щедрим, приймає останнього – як і першого, і тих, хто постив, і хто не постив, віддаючи усім належне. “Увійдіть усі, – закликає він, – в радість Господа свого” (З Огласительного слова св. Іоана Золотоустого на Святу Пасху).
У цей день нашої сердечної радості ми чекаємо на пасхальну тра­пезу віри всіх, хто заблукав і кого обдурено.
Святкуючи Пасху Христову, будьмо ж не тільки в ці урочисті дні, а й в усі дні нашого життя свято берегти у розумі й серці пасхальну радість і свої почуття, помисли та дії співвідносити із нею.
Дорогі браття і сестри! У світлий день Христового Воскресіння нехай кожен з вас знайде можливість відвідати знедолених, сиріт, калік, немічних та прикутих до ліжка, самотніх, тих, хто в тюрмах, поділитися свяченим і принести в їхні помешкання пасхальну радість вічно живими словами: Христос воскрес!
Сердечно поздоровляю вас, преосвященні архипастирі, боголюбиві пастирі, ченці та черниці, улюблені браття і сестри, зі святом Святої Пасхи.
Пастирі Церкви Христової! Особливо в ці дні пробуджуйте у своїй пастві почуття прощення і милосердя, нехай будуть духовні чада ваші милосердні, як милосердний Отець наш Небесний, Який заповідав устами Сина Свого і Бога нашого: не відкинь “жодного з малих цих”.
Благочестиві християни! Ви сьогодні, як і з самого початку, закликається бути світильниками співстраждання, всепрощення і добра, аби світлом добрих діл ваших прославлявся Отець наш Небесний.
Жони християнські! Вам особливо властива любов святих жон-мироносиць, приносьте ж сьогодні і завжди Христу найсолодшому запашне миро вашої любові і співчуття до всіх скорботних і злиденних. Си­лою вашої християнської любові об`єднуйте усіх вірних Церк­ви Христової.
Нехай благословить Господь нашу молодь на чесне життя з вірою і страхом Божим, нехай просвітяться серця молодих мудрістю духовною і світлом Христової істини.
Усім вам, дорогі браття і сестри, бажаю духовної радості і великих милостей від Воскреслого Христа!
Радіючи за Воскреслого, “зростайте в благодаті і пізнанні Господа нашого й Спасителя Ісуса Христа. Йому слава і нині і в день вічний” (2 Пет. З, 18).
Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами! Амінь.
Воістину Христос воскрес!
 
1991 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2