foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним Українського Екзархату
 
Смерті святкуємо умертвіння...
іншого, вічного життя початок…
(7 пісня Пасхального канону)
 
Дорогі браття і сестри!
Христос воскрес!
 
У ці пасхальні дні, коли весь християнський світ знову спільно святкує перемогу життя над смертю, наші думки й почуття ще раз звертаються до Воскресіння Христового. Дві ночі серед року для нас, віруючих людей, священні. Це – Різдвяна ніч і світлосяйна ніч Воскресіння Христового.
У Різдвяну ніч сталася таїна явлення на землі Сина Божого, Який втілився від Духа Святого і Діви Марії. Це було початком подвигу Боголюдини на землі. В Пасхальну ніч, яку Церква прослав­ляє понад усі церковні свята, Богочоловік Ісус Христос завершив Свій спасительний подвиг. Явивши силу Свого Божества, Христос воскрес і тим самим подолав смерть. Цим явленням всемогутності Божої ствер­джено істину Його слова, Його діла, Його смерті на хресті за спасіння світу.
Воскресіння Христове дало новий напрям життю людини. Воно зробило земне життя осмисленим і цілеспрямованим. Попереду не смерть, не загибель, не знищення, а сприйняття іншого способу буття, “іншого, вічного життя початок”.
Смерть втратила для християнина свій жах. Ось чому в ці святкові дні Церква кличе нас до радості й святкування: “Світися, сві­тися, новий Єрусалиме!”, “радій нині і веселися, Сіоне”, “Радісно обіймемо один одного”, “через Хрест прийшла радість всьому світові”, “Смерті святкуємо умертвіння”.
Ісус Христос, що воскрес на третій день, як було провіщено в Свя­тому Письмі, дав Себе розіп’яти на хресті, щоб Своїми стражданнями відкрити людям путь до вічної радості. Все, що ми, як православні віруючі люди, у своєму житті ма­ємо найрадіснішого, найдорожчого, – все це дає нам Воскресіння Христове.
Ісус Христос зруйнував створену гріхом стіну між Богом і люди­ною. У Своїй Особі Він показав Небесного Отця, Який розкриває лю­дям Свої обійми. Подібно до сонця, Воскреслий Христос зійшов над землею, щоб не заходити ніколи. Він говорив людям, що коротке зем­не життя – це сходинка до вічного життя. Він залишив заповідь про те, що основний закон життя людства, без якого люди не можуть і не повинні жити на землі, – любов, любов до Бога, і любов одне до одного, така, як і любов до самого себе.
Ісус Христос навчав, що смирення не принижує людину, а підно­сить, і що гордість ганьбить людину. Він сказав, що чистота душі й ті­ла – найкраща оздоба людини. В Своїй Особі Ісус Христос явив нам взірець довершеності і краси. Народжений на землі і воскреслий з мертвих, Господь для того й приходив, щоб “всякий, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне” (Ін. З, 15).
Християнин, живучи духовним життям, повинен виховувати в собі правдиву любов, яка не може бути хвилинним спалахом, не повинна бути любов`ю корисливою, що шукає нагороди (див.: Лк. 6, 32–34), а має бути глибокою, постійною, жертовною. Воскрес­лий Христос – це наша сила й опора у всьому житті. Він зігріває наші серця. Він зміцнює наш дух. Віра у воскреслого Христа кличе нас бу­ти чесними працівниками на благо ближніх, для добра нашої країни.
Християнська віра кличе нас до братолюбності, до миру й співчут­тя стражданням людей. Прагнення миру властиве всім людям доброї волі, всім народам землі, але міцного миру не може бути, поки існує гонка озброєнь, поки людство не досягне справедливих відносин між народами.
У ці пасхальні дні, у свято перемоги життя над смертю, ми зно­ву звертаємось до всіх християн, до всіх людей доброї волі із закликом об`єднати свої зусиллі та всіма доступними для нас засобами перекрити дорогу війні, врятувати людство від загибелі і сприяти зміц­ненню співробітництва й довір`я між народами.
У ці радісні пасхальні дні сердечно вітаю вас, преосвященні архипастирі, боголюбиві пастирі, чесні ченці та черниці, улюблені браття і сестри, з святом Пасхи і молитовно бажаю, щоб Воскрес­лий Христос зміцнив наші душевні й тілесні сили і дарував усім нам благодатну поміч на справи добрі. Хай ніщо не потьмарює в нас духов­ної радості! Підносячи молитви до воскреслого Христа, благаймо Йо­го, щоб Він послав людству духовне оновлення, дарував людям Своїм силу і благословив усіх нас миром, бо Йому належить честь і покло­ніння на віки віків. Амінь.
Воістину Христос воскрес!
 
1977 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2