foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним Українського Екзархату
 
Смерті святкуємо умертвіння...
іншого, вічного життя початок…
(7 пісня Пасхального канону)
 
Дорогі браття і сестри!
Христос воскрес!
 
Ці святі слова наповнюють наші серця радістю і втіхою. Сьогодні весь православний світ святкує великий день Воскресіння Христового – як запоруку перемоги правди і світла, торжества життя над темними силами пекла і зла. Сьогодні радість Воскресіння Христового святкує весь світ видимий і невидимий. “Христос воскрес!” – співають ангели на небі. “Воістину воскрес!” – відповідають віруючі люди на землі.
З того часу, як радість Воскресіння Христового осяяла світ, минає вже двадцятий вік. Відтоді ця благодатна вістка радості, миру, любові передається з уст в уста, від покоління до покоління. Вона дійшла й до нас, і ніщо не може похитнути в нас радість від неї, тому що Воскресіння Христове становить найдорожчий скарб кожного християнина. Воно є перемогою добра над злом. У Воскресінні Христос відкрився нам як Владика жит­тя і смерті. Все християнство, по суті, ґрунтується на факті Воскресіння Спасителя. Святий апостол Павло говорить: “Якщо Христос не воскрес, то і проповідь наша марна, марна і віра ваша” (1 Кор. 15, 14).
У Воскресінні Христовому кожен християнин знаходить підставу для своєї віри та свого уповання. Внутрішній голос, голос серця свід­чить нам про істину Воскресіння. Він говорить нам про це разом з ан­гелами (див.: Мф. 28, 6), сповіщає нам разом з жінками-мироносицями та апостолами (Див.: Мк. 16, 10). Про Воскресіння Христове майже два тисячо­ліття благовістить свята Церква.
У ці пасхальні дні серця наші радіють, як і серця мироносиць. Та й як нам не радіти, як не співати нам хвалітних пісень у день Воскресіння Христового! Здійснилася велика справа визволення роду людського через втіленого Сина Божого. Із знедолених люди стали синами любові Божої, з приречених на смерть стали учасниками безсмертя.
Недаремним було пришестя у світ Сина Божого, не марним було Його повне страждань і подвигів життя! І хресна смерть, коли, здава­лося, сили зла торжествували над Ісусом Христом, не була випадковою. На третій день після жахливої страти на Голгофі сталося щось неперед­бачене й незбагненне: зрушилося каміння погребальної печери, і в сяйві Божественної слави встав із гробу Воскреслий Христос. Він воскрес! Тож нема більше сумнівів у тому, Хто такий був розп`ятий на Голгофі Праведник, бо ж тільки всемогутній Бог міг перемогти смерть і подолати невблаганний закон тління.
Христос воскрес! Це означає, що в Ньому ми знайшли істинного Бога. У Христі, Спасителі нашому, ми можемо знову любити свого Твор­ця, можемо жити заради Нього і в Ньому знаходити сенс свого існування.
У Своєму Воскресінні Христос відкрив перед нами вище життя і тим самим з`ясував значення життя земного. В єднанні з Христом ми стаємо учасниками безсмертя, яке визначає сенс і нашого земного існування. Воскресіння Христове свідчить, що життя людини не закінчується могилою, а тому великі моральні й духовні цінності, які людина створює на землі й наповнює ними світ, не зникають разом з фізичним руйнуванням тіла. Усі досягнення людського духу: і творення нового, і подвиг самозречення, подвиг шукання та осягнення істини, і висота художньої творчості, і краса видимого світу – все це набуває смислу і значення у Воскресінні Христовому. Ним нас покликано здобувати у земному житті духовні скарби майбутнього.
Наше повсякденне життя і праця на благо ближніх і своєї країни стають життям і працею в ім`я вічності. Ось чому війна і всякий гріх руйнування, спрямовані проти мирного будівництва і праці, є гріхом проти Бога. Тому наша православна Церква постійно закликає всіх християн і всіх людей доброї волі робити все можливе для збереження справедливого й міцного миру на землі.
У ці пасхальні дні, у дні свята перемоги життя над смертю, сердечно вітаю вас, преосвященні архипастирі, боголюбиві пастирі, чесні ченці та черниці, улюблені браття і сестри, а також наші земляки укра­їнці, що проживають за рубежем, з великим світлим святом Воскресіння Христового. Вітаю всіх вас великоднім привітанням – Христос воскрес! Нехай оновить Воскреслий Христос наші духовні й тілесні сили на добрі справи для блага святої Церкви, на подальше зростання добробу­ту нашої країни!
Сприймаймо розумом і серцем заклик святого Григорія Богослова: “Христос повстав з мертвих, – встаньте і ви! Христос у славі, – сходьте і ви, тому що Воскресіння Христа є початок нашого власного воскресіння! Христос визволився з гробу, – звільняйтесь і ви з пут гріха!” (Творіння, т. І, с. 662).
Несімо радість Христового Воскресіння всім – і близьким, і дале­ким! Вітаймо взаємно одне одного великодніми словами: Христос воскрес!
“...І один одного обіймімо, скажімо “браття”, і тим, що нена­видять нас, простімо все заради Воскресіння! Бо воскрес Христос – і смерть подолано! Воскрес Христос – і радіють ангели! Воскрес Христос – і ніхто хай не нарікає на свою вбогість, бо з`явилося спільне Царство!” – проповідує святий Іоан Золотоустий.
Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами по всі дні до кінця віку! Амінь.
Воістину Христос воскрес!
 
1976 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2