foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним Українського Екзархату
 
Смерті святкуємо умертвіння...
іншого, вічного життя початок…
(7 пісня Пасхального канону)
 
Дорогі браття і сестри!
Христос воскрес!
 
У цей радісний день, коли не тільки люди духовно радіють і веселяться, але й сама природа, немовби прокидаючись від сну, готова встати у всій величі та красі, наші духовні погляди знову і знову звертаються до Воскресіння Христового.
Немає в Церкві Христовій більшого свята, немає у світі більшої радості, ніж радість про Воскреслого Христа Ісуса. До цієї радості кличуть нас небеса, що веселяться, земля, що радується. Свята Церква у своїй радості сьогодні обіймає весь світ – видимий і невидимий: “Христос бо воскрес – радість вічная”.
І які зрозумілі радість, свято і торжество Церкви в цей воістину великий день! Адже Воскресіння Христа – основа і суть усієї нашої віри, торжество Божественної любові, перемога життя, добра і правди.
Христос воскрес! Отже, воістину Божественне і спасенне кожне слово Сина Божого, Який сказав: “Я є воскресіння і життя” (Ін. 11, 25), зійшов на хрест, щоб здійснити Правду Божу, і засяяв з гробу, щоб ствердити її навіки!
Христос воскрес! Отже, Господь очистив гріхи людства, і нам даровано спасіння. Знищено саме жало гріха – смерть, а тому нині “смерті святкуємо умертвіння... іншого, вічного життя початок…”
Христос воскрес! І немає більше ворогування або розділення: Воскресіння Христове робить усіх дітьми Божими, братами у Христі, рівноправними спадкоємцями блаженства життя в єднанні з Богом. Воскресіння Христове покриває всіх Божественною любов`ю, єднає живих з померлими.
Христос воскрес! І смерть більше нікого не розлучає. Віднині віч­ність поєднує всіх людей у великому припливі любові.
Христос воскрес! Через це укріпилася наша віра в загальне воскресіння, непохитною стала надія на наше воскресіння з тілом нетлінним! І святий апостол Павло нерозривно поєднує наше майбутнє воскресіння з фактом Воскресіння Христового: “Христос воскрес з мертвих, первісток серед померлих… Як в Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть, кожний за своїм чином” (1 Кор. 15; 20, 22, 23).
Христос воскрес! Через це запалюється любов, окриляється мо­литва, сходить благодать; і через нього, через Воскресіння Христове, як висловлюється св. Іоан Золотоустий, “життя жительствує”.
Ось чому таке радісне для нас свято Пасхи, ось чому з таким трепетом відгукується наше серце, коли ми чуємо християнське привітання: Христос воскрес!
Невмируща радість Воскресіння Христового! Вона живе у віках, вона приходить до нас через пасхальні піснеспіви православної Церк­ви, починаючи з часів апостольських. Вона приходитиме довіку. Безперервна, дійсна й безсмертна, передавана Церквою протягом май­же двох тисячоліть її історії, ця радість велично стверджує благовістя святих апостолів, “що Господь воістину воскрес” (Лк. 24, 34).
Першими словами і привітаннями Воскреслого Господа ученикам Своїм були – “Радуйтесь!” і “Мир вам”! Свята Церква, справляючи торжество радості, з душевним болем і почуттям тривоги за сучасний світ знову і знову звертається до своїх вірних дітей, нагадуючи їм постійний християнський обов`язок посиленою молитвою і чесною працею сприяти добробуту нашої країни і зміцненню миру між народами.
Свята Церква звертається до всіх християн і до всіх людей доброї волі: кожного християнина і кожну людину, як творіння Боже, покли­кано не тільки свідчити про мир, але й посильно насаджувати його серед людей, боротися проти зла, насильства, ворогування, протистояти всім спробам знов запалити полум`я війни на землі.
Усвідомлюючи необхідність святого подвигу миротворства, особливо у свято перемоги життя над смертю, ми повинні об`єднати наші зу­силля із зусиллями тих, хто прагне досягти загальної справедливості, врятувати мільйони людей від голоду й злиднів, загасити вогнище війни на Близькому Сході, у В`єтнамі та в інших районах землі, хто домага­ється загального й повного знищення смертоносних знарядь, які загро­жують людству загибеллю.
Преосвященні архипастирі, улюблені отці, браття і сестри! В це світлосяйне і життєстверджуюче свято сердечно вітаю вас і разом з вами радію невимовною радістю, дарованою нам Воскресінням Госпо­да нашого Ісуса Христа. Нехай ніщо не затьмарює в нас цієї святої радості! Збережемо її в наших серцях, будемо жити нею, бо Воскресіння Христове – наша надія, істина і життя. Складаючи молитви Воскреслому Христу, благаємо Його, щоб Він послав людству духовне оновлення, дарував людям Своїм силу і благословив усіх нас миром. Амінь.
Воістину воскрес Христос!
 
1969 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2