foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву і всім вірним
Української Православної Церкви
Київського Патріархату
 
Дорогі браття і сестри!
Христос народився, славімо Його!
 
З ласки Божої людство вступило в третє тисячоліття. У зв’язку з цим у людей виникають різні прогнози на майбутнє і різні почуття. Одні, відкинувши Бога, покладають надії на науково-технічний прогрес; інші, дивлячись на глобальний занепад моралі і духовності, чекають кінця світу.
З якими думками вступаємо ми, християни, у третє тисячоліття? Ми дивимось в майбутнє з надією. Нашою надією, на відміну від тих, хто поставив у центр історії людину, є Бог. Він із небуття створив світ, Він же і промишляє над ним. Сам Син Божий сказав, що “Бог так полюбив світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне” (Ін., 3, 16).
В цьому році весь християнський світ урочисто святкував 2000-ліття Різдва Христового. Християни звикли відзначати Різдво Христове, як традиційне народне свято, часто не задумуючись над його змістом. Син Божий – Одна з Трьох Осіб Святої Тройці. Творець всесвіту, з’єднавшись з нашою людською природою через народження від Пресвятої Діви, обновив наше єство, визволивши його від гріха і смерті. В цьому і полягає сенс події, яку ми святкуємо.
Після цього для віруючих не страшна ні смерть, ні її причина – гріх, бо Христос Спаситель подолав смерть Своїм Воскресінням, а заснувавши Церкву, дав нам благодатну силу і можливість визволятись і очищатись від гріха.
Царство Боже, яке приніс Ісус Христос на землю і яке не від світу цього, тому і називається Божим, що його центром є Бог. А це означає, що духовні цінності повинні мати пріоритет над цінностями матеріальними.
Європейська цивілізація, основою якої є християнство, завдяки вічним духовним цінностям створила неперевершені матеріальні цінності. Але сьогодні Європа забуває, що вона досягла цього тому, що моральний стан суспільства був високим.
Сьогодні християнський світ складається із віруючих практикуючих і непрактикуючих. Практикуючі християни – це ті віруючі люди, які не тільки вірять в Бога, але й моляться до Нього, відвідують храми Божі, живуть за заповідями Божими. Непрактикуючі християни – це ті, що прийняли таїнство хрещення, але живуть без Бога, за законами гріховного світу. Таких є переважна більшість. Тому моральний стан суспільства катастрофічно падає, і це є загрозою для європейської цивілізації. Навіть у церковному середовищі мораль упала до неприпустимого рівня. Не тільки миряни, але й духовенство забувають про своє високе християнське покликання.
В Україні Православна Церква розділена на частини. При всьому бажанні відродити в людях віру після сімдесятилітнього духовного полону державного атеїзму, релігійне протистояння православних не сприяє ні духовному відродженню, ні консолідації українського суспільства. Останнім часом з’явилась надія на утворення єдиної Помісної Української Православної Церкви, визнаної Вселенським Патріархом, але зовнішні і внутрішні противники цієї святої справи свідомо чи несвідомо стоять на перешкоді. Однак, не зважаючи на всі труднощі, в Україні буде єдина Українська Православна Церква. Без Української Церкви не буде Української держави, а без Української держави не може бути Української Церкви. Ми, покладаючись на Бога, впевнені, що буде і Українська держава і Українська Церква. Різдво Христове вселяє в нас надію на все світле, добре і вічне. Нехай Господь наш Ісус Христос, Який 2000 років назад народився у віфлеємській печері, надихає нас на християнську любов, єдність і мир. У ці різдвяні дні помолимось, щоб Господь зігрів наші домівки, зміцнив наше здоров’я, зцілив наші спустошені душі.
У цей святковий день сердечно вітаю вас, дорогі браття і сестри, і всіх християн України, з 2000-літтям Різдва Христового, Новим роком, Новим століттям і третім тисячоліттям. Поздоровляю зі святом і наших земляків-українців, розсіяних по всьому світу, які люблять свою Батьківщину і дбають про Українську державу. Вітаємо з Різдвом Христовим українську владу і українські збройні сили. Нехай Господь за молитвами Церкви дасть їм мудрість, натхнення і силу вірно служити українському народу і вести нашу державу європейським шляхом розвитку.
Прославляючи народженого Христа Спасителя, дякуємо Йому за всі Його благодіяння для нас, за радість і скорботи, за Його безмежну любов до нас, грішних. Нехай Господь буде милостивим до нас у випробуваннях нашої віри й любові і пронесе мимо нас чашу Свого праведного гніву за гріхи та беззаконня наші.
Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма нами.
 
Христос народився, славімо Його!
 
2000/2001 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2