foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним
Української Православної Церкви
Київського Патріархату
 
Дорогі браття і сестри!
 
2000-ліття Різдва Христового спонукає нас подивитися на сьогоднішнє свято по-особливому. Люди звикли відзначати Різдво Христове як традиційне народ­не свято, часто не задумуючись над його змістом.
Різдво Христове має пряме відношення до сенсу нашого життя і стосується кожного з нас, тому що воно належить до основ християнської віри. В Символі віри, який повинен знати кожен християнин, ми сповідуємо: “Вірую... в Сина Божого, що... ради нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з неба, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком”.
Легко сказати: “Син Божий зійшов з неба і став людиною”, але хто може зрозуміти цю таїну? Як Син Божий, будучи Богом всюдисущим, зійшов з неба і не перестав бути всюди? Як Єдинородний Син Божий, що превічно народжуєть­ся від Бога Отця, безсіменно народився від Діви? Як Творець Всесвіту вселився у творіння, прийнявши людське тіло? Ніякий людський розум не може збагнути цю велику таїну!
І все ж Різдво Христове – це історичний факт. Син Божий реально став людиною, подібною до нас в усьому, крім гріха. В це треба вірити! Тому ми і називаємося віруючими, що віримо Богу, на відміну від нашої праматері Єви, яка не повірила Богу, а повірила дияволу. В наш час багато людей готові теж вірити будь-яким богам, тільки, на жаль, не Істинному Богу.
В житті ми майже все сприймаємо на віру; навіть те, що досягається досві­дом – наукою, ми часто змушені просто повірити, тому що не завжди маємо можливість перевірити особисто. А хіба можна порівняти віру Богу з вірою людині? Ні в якому разі!
Наступне питання, що хвилює наш розум: для чого Син Божий став люди­ною? Відповідь знаходиться у тому ж Символі віри. В ньому ми сповідуємо: “ради нас, людей, і ради нашого спасіння”. Бог не міг спокійно спостерігати, як страждає людство від гріха, хвороб і смерті, а ще й від диявола та злих духів. Любов Божа до Свого творіння незбагненна. Син Божий став людиною, щоб визволити нашу природу від гріха, смерті і диявола. Своїми стражданнями, які Він терпів від грішників усе Своє земне життя, починаючи з народження у віфлеємській печері і закінчуючи голгофським хрестом, Він переміг гріх; а Своєю смертю і власним Воскресінням подолав смерть. В цьому і полягає сутність нашого спасіння.
Своїм Воскресінням втілений Син Божий вніс у нашу природу закон воскре­сіння. Тепер ми хоч і помираємо, але, безумовно, воскреснемо. Бог визволив нас від рабства гріха. Наші безсмертні душі отримали від Бога дар очищатися від гріха через віру і покаяння.
Два тисячоліття після Різдва Христового люди мають можливість спасати свої душі, тобто визволятися від гріха і всіляких пороків. Бог зробив для людей усе. Бог всемогутній, але одного Він не може – спасти людину без її згоди. Розумом, свободою люди відрізняються від тварин; лише від нас, людей, зале­жить наше спасіння і наше вічне життя. Останнє слово за нами. Хто куди хоче – туди й іде, що кому більше подобається – те він і обирає.
На жаль, у наш час люди частіше переймаються матеріальними благами, а не ду­ховними скарбами. Навіть християни, що прийняли хрещення і дали обітницю жити за заповідями Божими, часто не виконують свого призначення.
Різдво Христове спонукає нас завжди обирати Бога і все світле, добре і вічне. Нехай Господь надихає нас на християнську любов, єдність і мир. На цьому шляху нехай віфлеємська зірка освітлює наш розум і веде Українські Право­славні Церкви – Київську і Московську – шляхом об`єднання і створення єди­ної Помісної Української Православної Церкви.
Сьогодні наші молитви радісні і святкові. Помолимося ж, щоб Господь зігрів теплом наші домівки, зміцнив наше здоров`я, зцілив наші спустошені душі. Нехай з Різдвом Христовим у душі кожного з нас народжуються любов і мир – церковний, національний і сімейний. Адже воістину, хто має любов, той сам стає джерелом правди і справедливості.
У цей святковий день Різдва Христового сердечне вітаю всіх вас, дорогі брат­тя і сестри, з великим християнським святом і Новим, 2000-м роком. Поздо­ровляю зі святом і всіх наших земляків-українців, особливо тих, які гостинно і тепло приймали нас на американській землі. Щиросердно вітаємо з Різдвом Христовим нашого Президента Леоніда Кучму і молитовно бажаємо йому допомоги Божої, щоб він виправдав довіру українського народу і вивів Українсь­ку державу на європейський шлях розвитку. Поздоровляю зі святом уряд, всіх правителів наших і Українське військо.
Прославляючи народженого Христа Спасителя, дякуємо Йому за всі Його благодіяння, за радість і скорботу. Нехай Господь буде милостивим до нас у випробуваннях нашої віри й любові і пронесе мимо нас чашу гніву Свого за гріхи та беззаконня наші.
Нехай благословення Боже перебуває з Україною та її народом.
Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма нами. Христос народився! Славимо Його!
Амінь.
1999/2000 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2