foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним Українського Екзархату
 
Я благовіщу вам радість велику,
яка буде всім людям.
(Лк. 2, 10)
 
Дорогі браття і сестри!
 
Знову настало свято Різдва Христового, і знову серцем і розумом ми повертаємось до тієї Різдвяної ночі, коли перед здивованими пасту­хами, які пасли свої отари поблизу Віфлеєма, де лежало Боже Немов­лятко, став ангел і сповістив їм про священну подію: “…я сповіщаю вам радість велику, яка буде всім людям. Бо нині у місті Дави­довому народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь” (Лк. 2, 10–11).
Різдво Христове – це свято чеснот, джерело наших радостей, перемога духа над плоттю; свято, через яке небо відкрилося для людини. Христос народився – і довготривале ворогування знищено. Христос народився – і настав мир на землі, на який давно чекали ангели і праведні люди. Апостол Павло говорить: “Він (Христос) є мир наш, який створив з обох одне і зруйнував перепону, яка стояла посередині, ска­сувавши ворожнечу плоттю Своєю...” (Еф. 2, 14–15).
Син Божий народився і дарував людям можливість богоспілкування та богоуподібнення. Втілення Сина Божого – це знамення безко­нечної Любові Божої до людей та безмірного смирення. Коли прича­щаємося Святих Таїн, ми не тільки духом, але й тілом з`єднуємося із своїм Спасителем.
Джерелом духовних радостей, запорукою вічного життя є віра у втілення Сина Божого, віра праотцівська, наша православна віра, якою жили і втішалися наші предки. Вона давала їм, дає нам і буде давати нашим нащадкам радість життя, радість покаяння, радість молитви, радість любові, радість добрих діл, – усе те, що становить щастя і зміст життя віруючої людини, все те, що дає людині силу переносити будь-які життєві випробування і що надихає її на повсякденну працю.
Ми радіємо і духовно торжествуємо, бо над нами сяє незаходиме Сонце Правди – Христос; про Нього євангеліст Іоан Богослов сказав, що Він “просвічує всяку людину, яка приходить на світ”. Втілений Син Божий, який є “путь, істина і життя”, відкрив нам тайни життя світу і людини. Через Нього ми знаємо про священний акт створення світу волею Всемогутнього Бога, знаємо про те, що Божественний Промисел керує світом і кожною людиною, що кожен з нас має безсмертну ду­шу, що є вічне життя, що всі люди рівні – браття між собою і діти Божі.
Сонце Правди Христос не тільки освітлює нашу життєву путь, але й зігріває наші серця Своїм життєдайним промінням. Тепло жити під батьківським захистом нашого Спасителя Бога!
Він навчив нас любити одне одного. “Ми створені на добрі діла”, – говорить апостол Павло (Еф. 2, 10). Діла любові – це наш священний обов`язок, повинність кожної людини. Коли ми творимо добро, наше серце переживає почуття задоволення, нам тепло й радісно на душі. І це не тільки тому, що ми тим самим виконуємо свій священний обов`язок, але й тому, що та радість, яку ми подаємо нашому ближньому, коли робимо йому добро, повертається до нас самих.
Син Божий став Сином Людським, щоб синів людських зро­бити синами Божими. А Господь говорить, що миротворці будуть названі синами Божими (див.: Мф. 5, 9). Це спонукає нас не тільки молитися “про мир в усьому світі”, але й діяльно брати участь у миротворницькому служінні.
Братовбивство і людиноненависництво продовжують існувати. Зем­ля не перестала обагрятися людською кров`ю. Трагедія В`єтнаму, війни на Близькому Сході – в колисці християнства, страждання людей у багатьох країнах Азії, Африки і Латинської Америки не дозволяють ві­руючим стояти осторонь загальнолюдських зусиль, спрямованих на збе­реження миру.
Віра в Бога миру і любові закликає нас брати активну участь в умиротворенні народів Європи, які шукають шляхів до співробітництва і безпеки.
У ці святі дні сердечно вітаю вас, преосвященні архипастирі, боголюбиві пастирі, чесне чернецтво, улюблені браття і сестри, з святом Різдва Христового і Новим роком.
Вітаю з великим християнським святом і наших співвітчизників, синів і дочок українського народу, які з різних причин опинилися за кордоном, але й там не забувають ані рідної землі, ані добрих звичаїв своїх побожних предків і вкупі з нами прославляють народжене у віфлеємських яслах Боже Немовлятко Христа.
Нехай новий рік буде для всіх народів роком щасливим, роком милості Божої, роком утіх і радостей!
А ми, улюблені браття і сестри, будемо, за словами ап. Павла, ду­мати про те, “що тільки істинне, що чесне, що справедливе, що чисте, що любе, що гідне слави, що тільки чеснота і похвала” (див.: Фил. 4, 8), і “Бог любові і миру буде з вами” (2 Кор. 13, 11).
Амінь.
 
1969/1970 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2