foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Аналіз характеру підприємницької діяльності зазначених та інших неокультних організацій свідчить про прояв певної непорядної конкуренції. Шляхом спрямованої ідеологічної і психологічної обробки не лише пересічних адептів, а й адептів із числа представників ділового світу зі значним капіталом, створюють умови для заволодіння майнової та немайнової власності як „пожертва в ім’я віри”. На підставі цього, автором статті робиться висновок, що більшість культів, заснованих особами з авантюристичними схильностями, займаються непорядною підприємницькою діяльністю під прикриттям релігійної.
Так, переважна більшість неокультів є або релігійними об’єднаннями, що звільняються від сплати податків з грошей, що надходять від пожертвувань, або громадськими організаціями, котрі не сплачують податків з членських внесків. З’являється можливість вести „бізнес”, завдяки якому шахраї намагаються заробляти великі гроші, вводячи в оману людей.
Приміром, у місті Рівне „святий отець” Георгій відкрив релігійну громаду „Альфа і Омега”, котра активно використовувалась для проведення комерційної діяльності. Послушницями цього угруповання були молоді привабливі жінки. Неофітки кидали сім’ї, віддавали керівнику своєї громади все: гроші, квартири і навіть своє тіло. У підвалі по вулиці С.Петлюри „святий отець” займався „активним богослужінням” з неофітками, використовуючи наркотичні речовини та алкогольні напої [1].
Спираючись на підтримку окремих представників владних структур, громадянин Нігерії пастор Сандей Аделаджа постійно проводить кампанію щодо підвищення популярності та легалізації своєї проповідницької діяльності в Україні, в тому числі через позови в судові інстанції до посадових осіб владних структур. Одночасно, його оточенням, крім релігійної громади харизматичного спрямування „Слово віри” (нині „Посольство боже”), організовано низку підприємств: благодійну релігійну організацію „Благовіст”; видавництво „Форест”; комерційне підприємство „Прост” та „Скінія”. Крім того, Аделаджа є духовним директором фірми „Валента” (колишнє АТЗТ „Стоїк”, засноване Некрасовим В.Т. та його родичами, пізніше передане Співаковій В.І., Співакову Г.О. і фірмі „Фонто ЛТД”) та „Укрвагонсервіс” (директор НекрасовВ.Т.). Для легалізації подальшого перебування Аделаджа в нашій державі Співаков Г.О. оформляє продаж своєї квартири пастору. Неодноразові перевірки з боку прокуратури проповідницької і господарської діяльності „Посольства божого” виявляють порушення законодавства України з боку Сандея Аделаджа та його оточення. У кожному випадку спостерігається „телефонне право”: в розслідування втручаються впливові адепти церкви із числа депутатів Верховної Ради, адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Київради, інших структур України.
Інший приклад – Церква Муна володіє, наприклад, суднобудівними заводами, газетами, готелями, професійними спортивними командами, риболовецькими флотиліями, заводами з виготовлення зброї, банками, акціями таких компаній, як „Боїнг”, „Мак Дональд Дуглас”, „Груман” та ін. У багатьох штатах США керівні посади обіймають послідовники Муна, а для пропагування ідей „Церкви Єднання” створена велика кількість міжнародних організацій, серед яких: Міжнародна асоціація з вивчення принципу (CARP), Міжнародний фонд допомоги та дружби (ІRFE), Міжнародний культурний фонд (ІCF), Академія професорів у всьому світі (PWPA), Міжнародний релігійний фонд (ІRF), Рада міжнародної безпеки (ІSC), Міжнародна асоціація діячів мистецтва (AAІ) та інші.
З метою здійснення широкомасштабних акцій щодо розповсюдження віровчення іноземні місіонери намагаються створити інформаційну базу для розширення своєї діяльності в Україні. Особливу активність функціонери „Церкви Єднання” виявляють у промислово розвинутих районах нашої держави (Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Львівська, Київська області), спрямовуючи свої зусилля на залучення до секти, в першу чергу, представників інтелігенції та обдарованої молоді, проявляючи зацікавленість до нових технологій, наукових розробок та винаходів, чим створюють передумови для завдання шкоди економічному та інтелектуальному потенціалу нашої держави.
Інститут економіки Німеччини підвів підсумки вивчення негативного впливу сайєнтологiчної організації на економіку країни. Було встановлено, що надмірна завантаженість людей справами саєнтологiчної організації утруднювала функції керівництва: „Психологічна деформація співробітників, що загрузли у боргах, та яких шантажують, виробниче шпигунство i розкрадання, беззаконня, зловживання службовим положенням, нечесна конкуренція та порушення обов’язку щодо нерозголошення службової таємниці” [2].
 
[1] Римаренко І.В. Свобода світогляду в Україні// Правовий статус особи: стан, проблеми і перспективи: Зб. наук. статей з нагоди 50-річчя прийняття і проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної Декларації прав людини. -К., 1998. - Частина 2. - С.95.
[2] zitiert nach Landtag Nondrhein-Westfalen, Drucksache 12/387 vom 14.11.1995.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2