foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

У попередній частині ми зосередилися на Євхаристії. Вона освячує наше духовне і тілесне життя, через Євхаристію людина стає "причасником божественного єства" Христового.
Беручи участь в Євхаристії, ми відчуваємо Царство Боже вже тут і зараз. Це переживання є передчуттям святості майбутнього життя. Але ми ще знаходимося в цьому світі, наша місія тут продовжується. Господь доручив нам цю місію, і про неї ми чуємо під час кожного євхаристичного богослужіння: "Коли їсте хліб цей і чашу цю п`єте, Мою смерть сповіщаєте, Моє воскресіння сповідуватимете". Це слова з літургії святого Василія Великого. Вони означають, що, збираючись для здійснення Євхаристії як народ Божий, ми сьогодні продовжуємо одержане в спадок від апостолів живе свідоцтво про Христа. Апостол пише про це свідоцтво: "Ми побачили, і свідчимо й сповіщаємо вам вічне життя, яке було в Отця і нам з`явилося" (1 Ін. 1:2).
Йдучи з літургії, ми чуємо слова співу: "Ми бачили Світло істинне, прийняли Духа Небесного, знайшли віру істинну..." Це і є наша місія: нести в цей світ побачене нами в Євхаристії Світло і виконувати слова Господні: "Тож хай засяє ваше світло для людей, щоб побачили ваші добрі діла й прославили Отця вашого Небесного" (Мт. 5:16).
А як наше життя може стати живою сполучною ланкою між Євхаристією і тим світом, в якому ми живемо і діємо? Як можемо ми нести в світ ту радість, яку випробовували учні, зустрічаючи свого воскреслого
Господа?
На це питання ми намагатимемося дати відповідь в третій частині цього архіпастирського послання, що присвячена молитві.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2