foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Хрещення є участь в смерті і воскресінні Христа. Так про це пише апостол: "Чи ви не знаєте, що ті з нас, що хрестилися в Ісуса Христа, охрестилися і в його смерть? Тож ми поховані з ним через хрещення в смерть, щоб так, як Христос устав із мертвих славою Отця, так і ми почали ходити в оновленні життя (Рим. 6:3-4).
Урочисте хрещення вийшло з практики Східної Церкви в XI столітті, але сліди цього служіння збереглися, особливо в пасхальному богослужінні. Як і раніше, коли община прямувала зі свічками в руках разом з новохрещеними від місця хрещення до храму, йдуть і нині християни в пасхальну ніч навколо храму, немов би знов об`єднуючись в торжестві хрещення.
Коли звістка про воскресіння Христа вперше прозвучить в притворі храму, ми вступаємо з пітьми в наповнений світлом храм. І там, на початку утрені, ми чуємо пасхальний канон, в якому співається про наше хрещення, неначе воно тільки-но звершилося:
Учора поховано мене з Тобою, Христе, сьогодні встаю, коли Ти воскрес; учора розп`ято мене з Тобою, Сам прослав мене, Спасе, у Царстві Твоїм.
Незабаром, на початку літургії, ще раз прозвучить нагадування про наше хрещення в піснеспіві: "Всі ті, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися. Алілуя!"Хрещення є найвирішальнішою подією нашого життя. Проте як мало звертають на нього увагу! Участь в святі воскресіння, в нашому загальному торжестві Хрещення, нагадує нам, що і ми повинні "подорожувати новим життям". А що є це нове життя, що присутнє в торжестві Великодня? Його ми переживаємо, беручи участь в Євхаристії. Таким чином, абсолютно природно і важливо, що всі хрещені члени Церкви беруть участь в святому Причащанні, і перш за все за літургією пасхальної ночі.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2