foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Великий вчитель древньої Церкви, блаженний Августин, розповідає в книзі "Сповідь" про свою матір, благочестиву Моніку, таким чином:
Вона хотіла тільки поминання у вівтаря Твого, якому служила, не пропускаючи жодного дня, бо знала, що там подається Свята Жертва, якою знищено рукописання на нас (Кол. 2:14) і отримана перемога над ворогом. Він рахує вчинки наші; шукає, в чому б звинуватити, і нічого не знаходить в Тому, в Кому ми перемогли... До цього Спокутного Таїнства прикріплялася вірою душа слуги Твоєї (IX: 13).
Це свідоцтво Августина про свою матір, яка "узами віри пов`язала свою душу з "таїнством спокутування", є істотним не тільки для часу Моніки, тобто IV-ro століття, але і для сьогоднішнього дня.
Видимим центром духовного життя, як кожного члена Церкви, так і всієї Церкви, є і до цього дня святий престол і здійснюване на ньому таїнство спокутування. Це Таїнство зветься Святим Причащанням, а богослужіння, за яким здійснюється Таїнство Євхаристії, називається Божественною літургією.
Участь в Святому Причащанні є видимою стороною таїнства спокутування, але його чутний і словесний зміст — це подячна жертва, що возноситься Богові Отцеві, тобто по-грецьки "Євхаристія". Головною причиною для подяки в цьому словесному богослужінні є спокутна Жертва, яку Христос одного разу приніс за людство. Євхаристія також називається безкровною жертвою подяки.
У древній Церкві, згідно свідоцтва блаженного Августина, християнин просто узами віри пов`язував свою душу з таїнством спокутування. Нам сьогодні необхідно зробити значне зусилля, перш ніж нам стане ясним глибокий зміст цього таїнства. Але потрібно відразу ж додати, що навіть найглибше знання таїнства не міняє його таємного характеру, що перевершує розум. Тому Причащання і інші Таїнства в православній Церкві і називаються таємними дійствами, з чого слово "таїнство" і походить. У тексті літургії участь в Святих Тайнах означає участь в Євхаристії і в Причасті.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2