foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Мета пошуків
 

„У кожній душі живе прагнення

до щастя та пізнання сенсу життя".

Фома Аквінський

 

Роман Дена Брауна „Код да Вінчі" описує вигадані пошуки вигаданими дійовими особами вигаданого Святого Грааля. Мільйони примірників цієї книги продано не лише тому, що вона розважальна, але й тому, що кожен із нас перебуває у процесі пошуку: ми прагнемо розкрити таємницю та задовольнити свої прагнення — хоч іноді й самі не знаємо, що саме шукаємо.

Хоч дійові особи цієї книги — Кріс, Мет і Андреа — й вигадані, в основу їхніх розмов покладено факти. Безліч наукових та теологічних праць, процитованих під час їхніх дискусій, надають читачеві не лише докази на користь тверджень, поданих у книзі, але й спонукають до дослідження.
Однак наші дослідження спрямовано не на людей, які жили дві тисячі років тому, і навіть не на код, створений генієм Ренесансу; їх спрямовано на речі набагато важливіші для кожної людини: хто такий Бог, хто такий Ісус Христос, хто ми і чи те, що Він говорить про любов, прощення і спасіння, є істиною?
Хто такий Бог...
Дехто не надає значення ні тому, наскільки точно євангелії описують життя та смерть Ісуса Христа, ні якою природою насправді Він був
наділений — цілком людською чи божественною, ні чи насправді Ісус воскрес із мертвих. Проте знайти відповіді на ці запитання важливо для кожної людини. Адже якщо все це правда, тоді, як зазначила Андреа, Божа любов і всі чудові плани, які Він приготував для вас, є реальністю! Якщо все це правда, то це означає, що Бог справді існує. Якщо все це правда, тоді Ісус помер за вас, бо любив вас. Якщо все це правда, то ви можете пізнати Бога особисто, отримати прощення і ваше минуле вже не матиме значення. Якщо все це правда, то ви можете відчути Божу безумовну любов і прийняття та виконати найзаповітніші Божі мрії стосовно вашого життя.
Християнська віра полягає не в тому, щоб отримувати чи зберігати якесь таємне знання, або розгадувати якісь стародавні таємниці про Ісуса. У ній немає жодних секретів, усе надзвичайно просто: Бог у Своїй великій любові бажає, щоб кожен із нас міг насолоджуватися стосунками з Ним. Він говорив про це ще з часів Мойсея: „Бо не будеш ти кланятись богові іншому, бо Господь Заздрісний ім\'я Його, Бог заздрісний Він" (Книга Вихід 34:14).

 

Хто такий Ісус...
 

Бог бажає завжди бути поруч із нами й дарувати нам радість від участі у справах, які Він вершить на землі. Наш пошук відповідей полягає в тому, щоб дізнатися, що Бог говорить про Себе через життя Його Сина, Ісуса Христа і на підставі цього одкровення прийняти рішення іти за Ним. Наша віра перетворюється на покірність, а покірність — на радість і хвалу, коли ми стаємо свідками того, що Бог робить у наших життях, того, про що ми навіть і не мріяли.
Як знайти відповіді на важливі запитання? Як можна пізнати Бога? Чи можна пізнавати Бога особисто? Хто ми і що Бог говорить про Свою любов до нас, прощення та спасіння?
Бога можна пізнати особисто, це допоможе вам віднайти сенс та мету життя, а також пізнати істину...
Я впевнено стверджую це, оскільки пережив на власному досвіді, адже Бог змінив мене, колишнього закоренілого скептика щодо Біблії, релігії та Ісуса Христа. У пошуках щастя та сенсу життя, а також щоб прийняти виклик друзів по коледжу, котрі були християнами,   я упродовж місяців збирав інформацію і вивчав свідчення з метою довести відсутність жодних вагомих підстав для віри в Ісуса Христа. Я залишив університет і вирушив до Європи, щоб вчитися, продовжувати свої дослідження й довести свої переконання.
Одного дня, після тривалого вивчення різноманітних книг у Лондонській бібліотеці, я почув, ніби Господь промовляє до мене: „Джоше, у тебе під ногами немає твердого підґрунтя". Я спробував відмахнутися від цієї думки.

Відтоді щодня я чув той самий внутрішній голос, і чим більше досліджень я проводив, тим голосніше він звучав.

Я повернувся до Сполучених Штатів, щоб продовжити навчання в університеті, однак зовсім утратив сон. Я лягав спати о десятій, але до четвертої ранку сон тікав від мене. Я лежав, намагаючись заперечити всі ті вражаючі докази на користь божественності Ісуса Христа, з якими стикнувся раніше.
Незабаром я почав усвідомлювати, що я сам із собою нещирий. Мій розум говорив, що Ісус насправді був Богом, проте воля відмовлялася чути голос розуму. Одного разу, прочитавши Книгу Об\'явлення, 3:20, я відчув, що виклик Христа звернений особисто до мене: „Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною". Проте відповісти на нього мені заважало моє „я". Я так довго і наполегливо шукав істину, а, віднайшовши її, відмовлявся прийняти!
Внутрішній конфлікт із неймовірною силою виснажував мене. Я завжди вважав себе мислячою людиною, тому вирішив ретельно перевірити кожне твердження Ісуса. Однієї ночі вдома, у місті Юніон, що в штаті Мічиган, наприкінці другого курсу навчання в університеті я став християнином.
Шлях, обраний Богом для того, щоб торкнутися вашого серця може відрізнятися від того, який Він обрав у моєму житті. Утім до особистих стосунків із Ним спонукає усвідомлення однієї-єдиної істини, яка змінила моє життя і задовольнила прагнення мого серця і пошуки розуму, усвідомлення її зробить це і для вас. У Бога є план для кожної людини, і Він бажає, щоб усі ми пережили повноту радості.
Якщо ви читатимете цей останній короткий розділ уважно з відкритими серцем та розумом, я гарантую, що ваше життя зміниться назавжди.
   Бог
...створив вас для того, щоб ви пізнавали Його особисто. „Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне" (Євангелія від Івана, 3:16).

• У Бога є план для вас
„Життя ж вічне це те, щоб пізнали Тебе, єдиного Бога правдивого, та Ісуса Христа, що послав Ти Його" (Євангелія від Івана, 17:3).
• Люди
„Бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави" (Послання до римлян, 3:23).
Створені для спілкування з Богом, ми, через власне свавілля, вирішили йти своїм шляхом, бути незалежними від Бога, що й зруйнувало нашу спільність із Ним. Наше свавілля виявляється в активному протесті або в пасивній байдужості до Бога, а це, відповідно до Його Слова, Біблії, є гріхом.
• Люди
„Бо заплата за гріх смерть, а дар Божий вічне життя в Христі
Ісусі, Господі нашім!" (Послання до римлян, 6:23) тих, хто
Бога не знає, і не слухає Євангелії Господа нашого Ісуса. Вони кару приймуть, вічну погибіль від лиця Господнього та від слави потуги Його..." (2 Послання до солунян, 1:8-9).
Гріх, який виявляється в особистому житті кожного з нас, відділяє нас від Божої любові та від близьких стосунків із Ним. Таке розділення приносить земні страждання і вічні наслідки.
Бог обрав Свого Сина, Ісуса Христа, щоб примирити людину з Собою. Завдяки Йому та через Нього ми можемо пізнавати Бога особисто й отримувати Його любов.
•     „А Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками" (Послання до римлян, 5:8).

•     „...що Христос був умер ради наших гріхів за Писанням, і що Він був похований, і що третього дня Він воскрес за Писанням, і що з\'явився Він Кифі, потім Дванадцятьом. А потім з\'явився нараз більше як п\'ятистам браттям..." (1 Послання до коринтян, 15:3-6).

•     „Промовляє до нього Ісус: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене" (Євангелія від Івана, 14:6).

•     Ми повинні особисто прийняти Ісуса Христа як свого в Спасителя і Господа; тоді ми пізнаватимемо Його особисто і отримуватимемо Його любов. „А всім, що Його прийняли, їм владу дано дітьми Божими стати, тим, що вірять у Ймення Його" (Євангелія від Івана, 1:12).

•     Ми приймаємо Христа через віру, покладаючись на Нього та Його силу і владу. „Бо спасенні ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, не від діл, щоб ніхто не хвалився" (Послання до ефесян, 2:8-9).

•     Ми приймаємо Христа через особисте запрошення. Христос говорить:

„Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною" (Книга Об\'явлення, 3:20).
•     Ми приймаємо Його вірою, актом доброї волі й переживаємо народження згори (Євангелія від Івана, 3:1-8). Прийняти Христа означає відмовитися від свого „я" (покаяння), повернутись до Бога і запросити Христа, щоб Він увійшов у ваше життя, простив ваші гріхи і зробив вас такими, якими Він хоче вас бачити. Визнайте своїм розумом, що Ісус Христос — Син Божий, і що Він помер на хресті за ваші гріхи.

•     Прийнявши Його, ми отримуємо впевненість у вічному житті на небі та сповнене глибоким змістом життя тут, на землі. „А це свідчення, що Бог життя вічне нам дав, а життя це у Сині Його. Хто має Сина, той має життя; хто не має Сина Божого, той не має життя. Оце написав я до вас, що віруєте в Ім\'я Божого Сина, щоб ви знали, що ви віруючи в Ім\'я Божого Сина, маєте вічне життя" (1 Послання апостола Івана, 5:11-13).

Заключне слово

 

Навіть зараз ви можете прийняти Христа вірою через молитву. Слова запропонованої мною молитви не є чарівними, вони просто передають щире бажання відмовитись від власного „я" і навернутись до Бога:
„Господи Ісусе, я вірю, що Ти той, ким себе називав, і хочу пізнавати Тебе особисто. Дякую за Твою смерть на хресті й за те, що Ти поніс покарання за мої гріхи. Я відчиняю двері мого життя і приймаю Тебе як свого Спасителя і Господа. Дякую за прощення моїх гріхів і подарунок вічного життя. Візьми моє життя в Свої руки. Зроби мене таким, яким Ти хочеш мене бачити".

Якщо ви помолились цією молитвою зі щирим бажанням прийняти Христа, то подякуйте Богові за те, що тепер Христос живе в вас і що Він ніколи вас не залишить (Послання до євреїв, 13:5). Бог закликає вас разом із Ним вирушити у захоплюючу життєву подорож — шляхом істини, який ви шукали і щойно знайшли.

 

 

 

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2