foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

1.  Масштаби поширення астрології

Астрологія — це одне з окультних навчань. Вона не є сектою, однак є секти, у доктрини яких астрологія входить складовою частиною, існують і секти, що склалися навколо астрологічних гуру і вчителів.

Якщо тоталітарні секти віддають свої жертви в рабство лідерам, то марновір, що звертається до астрологічних побудов, сам віддає себе в рабство безсловесним творінням Божим - планетам і зіркам, і навіть не стільки їм, скільки химерним і необґрунтованим прогнозам і радам астрологів.

У сучасній Європі, так само як і в Америці, астрологія користується небувалою популярністю: вона стала самим розповсюдженим методом пророкування долі в наш час. У країнах, більшість населення яких формально складають християни, значна частина людей у той же час вірить в астрологію. У США таких 40%, у Франції — 53%, у Німеччині — 63%, у Великобританії — 66%. У США більш 200 тис. астрологів, з них щонайменше 12 тис. професійних; щорічні обороти індустрії гадання по зірках — сотні мільйонів доларів.40 Приблизно таке ж положення в Канаді, Англії, Франції, Німеччині, та й у багатьох інших країнах.

Великими тиражами виходять різноманітні астрологічні журнали. Більшість газет публікують гороскопи. Мільйони людей купують книги по астрології і навіть збірники гороскопів для кішок і собак.

2.  Основні ідеї сучасної астрології

Ми бачимо, що основна діяльність астрологів зводиться до складання гороскопів і їхньому тлумаченню, включаючи пророкування особистої долі. Важливими елементами гороскопу є знаки зодіаку, планети (до них відносять також Сонце і Місяць. Координати планет у знаках зодіаку визначаються за допомогою таблиць, називаних ефемеридами. Особливе значення має положення Сонця в знаку . Астрологія використовується для визначення і тлумачення доль країн і народів, а також найкращого часу для поїздок, фінансових операцій, весіль і т.д. Натальними астрологічними обчисленнями користуються, щоб визначити розвиток особистості і характеру людини, довідатися можливі події його подальшого життя і навіть момент смерті.

  Крім згаданих циклів обертання Землі навколо Сонця і навколо своєї осі (формуючих кола зодіаку ), існує ще цикл прецесії земної осі. Крапка весняного рівнодення переміщається по сузір\'ях назад у колі екліптики (звідси термін „прецесія“ — попереджання рівнодень). 12 знаків зодіаку спочатку відповідали 12 сузір\'ям з тими ж назвами, але в результаті прецесії за минулі 2000 років сузір\'я змістилися на 30 градусів небесної сфери. Це значить, що сузір\'я Діви зараз відповідає знаку Терезів, а сузір\'я Терезів — знаку Скорпіона, і т.д. Таким чином, якщо людина народилася, наприклад, 1 вересня, астрологи говорять, що він народився „під знаком Діви“ (положення Сонця в цей день відповідає знаку Діви), але насправді Сонце в цей день знаходиться в сузір\'ї Лева. В останні десятиліття збільшується інтерес до історичних спекуляцій, заснованих на цьому явищі. У результаті кругового зсуву земної осі Сонце в перший день астрономічної весни (21 березня) кожні 2160 років з\'являється на тлі нового сузір\'я. Цикл зміни сузір\'їв починається заново кожні 26 тисяч років. Астрологи намагаються зв\'язати історичні процеси з моментами входження Сонця в область нових сузір\'їв. В часи зародження астрології Сонце в перший день весни знаходилося в сузір\'ї Овна, але незадовго до Різдва Христова воно перетнуло границю сузір\'я Риб.

  Важко сказати в точності, коли почнеться нова „зоряна ера“ — „ера Водолія“ (наступного сузір\'я, у якому з\'явиться Сонце в день весняного рівнодення). Різні астрологи називали різні дати: 1904, 1910, 1917, 1936, 1962, 2000, 2012 роки й ін. Так чи інакше, але астрологи упевнені, що від зміни сузір\'їв, службового тла для Сонця в перший день астрономічної весни, залежать цикли історичного розвитку людства. Для кожної такої „ери“ нібито характерна своя форма релігії, суспільного устрою, етики і філософії.

„Ера Риб“ була епохою християнства (астрологи звичайно, додають для її характеристики негативні епітети). Тому що передбачається, що Водолій (Акваріус) — істота чоловічої статі, нова „ера Водолія“, на думку астрологів, повинна стати епохою гуманізму і братерства людей. Астрологи заявляють, що настає епоха загальної гармонії, світу й окультизму. Етична система цього „золотого століття“ повинна ґрунтуватися на людській волі. Проте, погляд на історію як на нескінченну замкнуту зміну одних епох іншими — песимістичний і безнадійний. З цього погляду історія не має ніякого визначеного змісту, тому що той самий цикл починається кожні 26 тисяч років, і кожен наступний цикл нічим не відрізняється від попереднього.

3.  Принципи астрології

У більшості астрологічних доктрин Особистість Творця замінена безособовим космосом. Головне положення світогляду астрологів складається в окультному принципі точної відповідності між космосом і земним життям. Коротко це положення формулюється так: „Що на небі, те і на землі“, чи „Земля відбиває небо“.

Астрологам близька ідея перевтілення. Багато астрологів стверджують, що гороскоп окремої особистості визначається „боргом карми“ накопиченим під час попереднього існування. Це фаталістичне представлення про нескінченну повторюваність подій поширюється так само і на долю цілих націй, і на долю усього всесвіту. Всесвіт, по представленню астрологів, повільно, але неминуче рухається по шляху виконання космічного приречення долі. Для опису таких процесів астрологи іноді прибігають до релігійної термінології.

 

  4.Окультний корінь магії і астрології

Перш, ніж звернутися до заявленої теми, ще раз нагадаємо , що самі маги-оккультисти відносять астрологію до однієї з так званих окультних наук.  Можна додати, що всі трактати по ритуальній магії XII–XIX вв. містять астрологічні розділи. Навіть такий корифей і прихильник „наукової“ астрології, як С. А. Веронський указує на надзвичайну важливість для успіху астрологічного прогнозу володіння астрологом ясновидінням і іншими „паранормальними здібностями“, що завжди відносилися і понині відносяться до області магії. 43

Також і для богонадхненних авторів Біблії, і для отців Церкви астрологія була складовою частиною гадання і волхвування (магії, чарівництва). Про це, наприклад, сказано в пам\'ятнику ранньохристиянської писемності кінця I — початку II століття „Повчання дванадцяти апостолів“(„Дідахі“): „Дитя моє, не май справи з ознаками, тому що вони ведуть до ідолопоклонства; ні з чарівником, ні з астрологом, ні з магом, і не випробуй бажання бачити їх, тому що усі вони породжують ідолопоклонство“.

Отже, астрологія без магії — це такий же нонсенс, як сірководень без сірки. Відповідно, усі викривальні слова пророків, усі канонічні виступи проти ворожбитів і гадателів в однаковій мірі відносяться і до астрологів.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2