foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі браття і сестри!

Наближається свято нашої віри – Різдво Сина Бо-
жого від Пресвятої Діви Марії. Свята Церква готує нас до цієї спасительної події в історії людства. Сьогодні неділя Праотців. Про яких Праотців ідеться, і чому Церква щорічно нагадує нам про них?

Насамперед мова іде про Праотців Ісуса Христа. Євангеліст Матфей дає родовід Ісуса Христа, починаючи його від старозавітного патріарха Авраама і царя Давида. З якою метою наводить цей родовід євангеліст Матфей? Для того, щоб довести юдеям, що Ісус, Який народився від Діви Марії, є Месія, тобто Христос, про Якого написано у Святому Писанні і на Якого чекали юдеї. Христос Спаситель мав бути нащадком Авраама і сином Давида. Якби євангеліст не довів на основі родоводу, що Ісус походить від царя Давида і є нащадком Авраама, то юдеї не повірили б, що Син Діви Марії є Месія – Христос. До речі, частина юдеїв і до цього часу не вірують в Ісуса Христа. Чому? Зовсім не тому, що євангеліст Матфей не переконав їх у походженні Ісуса Христа від Авраама і Давида. Причина інша. Вона полягає в тому, що послідовники юдейської релігії чекають не на такого Месію.

Наш Господь Ісус Христос прийшов у світ, щоб визволити людство від рабства гріха і смерті, тобто побудувати духовне Царство, Царство Боже, де не буде ні смерті, ні гріха, а буде вічне блаженне життя. У свій час юдеї відкинули такого Христа. Їм потрібен був, як тоді, так і тепер, інший месія, який побудував би не Небесне, духовне Царство, а царство земне. Ось чому атеїсти говорять, що нам потрібен рай на землі, а не на небі, – не у загробному житті, а тепер.

Це вчення марксистів співпадає з юдейською вірою. Юдеї теж, як і комуністи, очікують і хочуть побудувати рай земний, царство земне, в якому вони будуть відігравати панівну роль.

Ось чому, коли Ісус Христос йшов до Єрусалима на голгофські страждання і смерть, мати синів Зеведеєвих просила Христа Спасителя, щоб Він дозволив їм сісти у Своєму Царстві – одному праворуч, а іншому ліворуч. На це Господь відповів: “Не знаєте, чого просите”. Або в іншому місці Лука і Клеопа на дорозі до Еммауса сказали Воскреслому Христу, Якого вони не впізнали: “Ми ж сподівалися, що Він є Той, Хто має визволити Ізраїль” (Лк. 24, 21). Ученики мали на увазі визволення юдеїв від римського рабства. Їм і на думку тоді не спадало, що Христос прийшов, щоб визволити людей від гріха і смерті.

Син Божий – Господь наш Ісус Христос – прийшов спасти від цього зла не лише юдеїв, а все без винятку людство, незалежно від національної приналежності, від раси і кольору шкіри. Ап. Павло про це говорить ясно, – Бог “хоче, щоб усі люди спаслися і досягли пізнання істини” (1 Тим. 2, 4). А у іншому посланні той же ап. Павло пише: “Нема вже ні юдея, ні язичника; нема ні раба, ні вільного, нема ні чолові­чої статі, ні жіночої; бо всі ви – одно в Христі Ісусі” (Гал. 3, 28).

Ось чому євангеліст Лука, який писав Євангеліє для язичників, простежує родовід Ісуса Христа до Адама, який є творінням Божим. Це означає, що коли родовід Ісуса Христа починається з Адама, від якого походить все людство, значить, Христос прийшов спасти все людство. Тому Ісус Христос у Святому Писанні Нового Завіту називається “новим Адамом” або “другим Адамом”. Все людство походить від Адама і Єви. Це є істина! Тому ми називаємося братами і сестрами. Якби це було не так, то на якій підставі ми є братами і сестрами? Якщо люди походять від мавп, то в такому випадку вони не брати і сестри.

Від Адама походять всі народи без винятку. Син Божий, Творець всесвіту, з’єднався з природою Адама. Тому Господь Ісус Христос є Спасителем усього світу, всіх народів. Згадуючи сьогодні Праотців Ісуса Христа, ми згадуємо не тільки тих, що походять від Авраама і Давида, а й тих, що від Адама.

З послань ап. Павла ми дізнаємося, що юдейський народ є богообраним народом. Чому це так? Хіба він кращий за інші народи? Чи, може, він не такий грішний, як інші? Згадаймо, як Господь сорок років водив юдейський народ по Синайській пустелі, доки всі люди, що народилися в Єгипті, не померли. Згадаймо про вавилонський полон і про всі інші покарання Божі, послані цьому народу за гріхи. Почитайте книги пророків, як вони бичують гріхи юдеїв.

Незважаючи на те, що юдейський народ не менш грішний за інші народи, тільки він один зберіг віру в Єдиного істинного Бога, а всі інші народи втратили цю віру. Тільки юдеї зберегли віру в пришестя Спасителя світу. З цієї причини юдейський народ називається богообраним. Віра є основою завіту Бога з Авраамом і його нащадками. Інші народи не можуть називатися богообраними через те, що вони втратили істинну віру. За моральними якостями кожна людина, яка чинить добро, приємна Богові, але це ще не означає, що вона належить до богообраного народу.

Богообраність можна втратити, якщо перестати вірити в істинного Бога і Христа Спасителя. А через віру можна придбати богообраність. Тому ті юдеї, які втратили віру в Ісуса Христа, разом з цим втратили і богообраність. А ті народи, які сприйняли цю віру, придбали богообраність. Тому Господь наш Ісус Христос сказав, що Бог із цього каміння (тобто з духовно мертвих людей) може створити дітей Авраама. Тепер християни і християнські народи стали богообраним народом. Ми, християни, – богообраний народ. Праотці Ісуса Христа – наші Праотці, бо ми з’єднані з Христом і є нащадками Його і Його Царства.

Радіймо, браття і сестри, з того, що Христос Спаситель зробив нас, немічних і грішних, спадкоємцями невимовних благ на небі і на землі. Він дарував нам замість смерті вічне життя. Хіба ми не повинні радіти з цієї причини?! Він замість закону смерті вклав у нашу природу закон воскресіння. Всі померлі воскреснуть, бо воскрес новий Адам – Христос. Ми помираємо тому, що перший Адам через гріх вніс в нашу природу смерть. Тепер смерть нас не страшить, хоч і до цього часу вона сприймається дуже болісно.

Христос Спаситель визволив нас від гріха. Ми приходимо до Нього з покаянням, і Він як Милосердний і Чоловіколюбний прощає гріхи й очищає наші душі. Він з грішника робить праведника, зі злої – добру людину. Силою благодаті Св. Духа Він чорне перетворює на біле і блискуче.

Все це стає можливим, якщо ми звертаємося до Господа нашого Ісуса Христа всім серцем, всією душею і всім розумінням.

Дорогі браття і сестри! Маємо Великого Бога і Спаса нашого – Ісуса Христа! Йому слава на віки віків.

Амінь!

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2