Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним
Української Православної Церкви
Київського Патріархату
 
Дорогі браття і сестри!
 
З великою радістю й духовним піднесенням святкує Православна Церква Різдво Господа нашого Ісуса Христа. Майже дві тисячі років християнський світ урочисто відзначає пришестя на землю Сина Божого. Через народження від Пресвятої Діви Марії Син Божий з`єднав своє Божественне життя з людським життям.
Різдво Христове – це подія, яка сталася в часі, але має силу вічності. Син Божий не просто наблизився до людини, але ототожнився з нею. Сам став людиною.
Народження Сина Божого у Віфлеємському вертепі – це свідчення невимовної любові Божої до людського роду, це акт Божого Промислу, Божої опіки світом і людиною. Син Божий уподібнюється людині, щоб людина через постійне перебування з Ісусом Христом здобула свою красу і свободу, утверджуючись в добрі, правді й любові.
Хоча в різдвяну ніч ми бачимо Спасителя світу немічним Немовлям, повитим пеленами в яслах, але ми знаємо, що пізніше Він дасть людині слово Божественної правди і силу перемагати всілякі скорботи. В дні Свого земного подвигу Він буде втирати сльози усім, хто плаче, і страждати разом з ними. Всі Його земні діла будуть проявом любові і милосердя до людини і тягарів її земного життя. Пізніше народжений Христос скаже, що Він є “путь, істина і життя” і ніхто не може прийти до Бога Отця, як тільки через Нього (Ін. 14, 13).
І як хочеться нашими серцями і устами повторювати ангельську пісню:
“Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління” (Лк. 2, 14). Разом з ангелами ми урочисто прославляємо Господа за Його безмежну любов, за принесену Ним на землю радість.
Ми співаємо славу Богу за те, що Премудрість Божа знайшла засіб примирення людей з Богом, з самими собою та своєю совістю. Ми прославляємо Бога на небі за всемогутність благодаті Божої, яка спасає загибле, воскрешає померле, оновлює зітліле.
Син Божий приніс на землю мир; Він дарував закон любові до ближнього, взаємного служіння одне одному, мирного співжиття. І якщо немає тепер злагоди між людьми, то це тому, що вони не виконують цих заповідей. Спаситель заповідав на землі і мир внутрішній – мир душі, що є благодатним плодом Духа Божого. Про цей мир говорив Спаситель Своїм ученикам після Свого воскресіння: “Мир вам” (Ін. 20, 19). Цими словами, з побажанням внутрішнього, духовного миру, багаторазово Свята Церква благословляє всіх нас на своїх відправах. Це – мир з Богом, із своєю совістю, мир з людьми, коли православний християнин з чистим сумлінням може дивитись на небо і з такою ж совістю ставитись до людей. Такий мир є джерелом спокою і прощення для правдивого християнина.
Дорогі браття і сестри!
Щиро вітаю вас з великим святом Різдва Христового і бажаю вам у новому році доброго здоров`я, помочі Божої у ваших повсякденних турботах на шляхах вашого життя. Нехай Господь благословить наш український народ в його праці на благо незалежної України.
Дедалі більше православних вірних привертається серцями до Київського Патріархату, який будується на одвічних для українського православ`я принципах соборноправності та активної участі Церкви в громадському житті в ім`я блага свого народу. Наша Церква стала надійним ґрунтом, на якому відроджується духовність та державність в Україні. Тому ми закликаємо всіх православних християн України об`єднатися навколо Київського Патріархату.
Будемо просити Господа нашого Ісуса Христа, щоб Він дарував нам всесильну допомогу на добрі діла, щоб ми як діти Божі були гідні Царства Небесного, щоб український народ і в новому році жив у мирі і злагоді, щоб Україна вийшла з економічної кризи, а люди через чесну працю і милосердя подолали всі труднощі і жили в достатку і мирі.
Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами.
Христос народився! Славте Його!
Амінь.
 
1992/1993 р.