Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним Українського Екзархату
 
Слава у вишніх Богу, і на землі мир,
в людях благовоління.
(Лк. 2, 14)
 
Дорогі браття і сестри!
 
Мало не дві тисячі років минуло від тієї великої ночі, коли наша земля наповнилася цим ангельським співом і коли людство в особі віфлеємських пастухів уперше почуло ангельське благовістя про на­родження Спасителя світу. Багато віків Церква святкує Різдво Христове, і кожного разу християнин знаходить у ньому нові духовні сили, нове натхнення на подвиги благочестя і земні труди.
Ісус Христос народився, коли греко-римський світ переживав моральний занепад, коли людство перебувало в духовній темряві. На той час доброчесність і порок в очах людей майже нічим не відрізня­лися і навіть саме життя втрачало цінність для тих, хто не міг задо­вольняти свої тваринні потреби.
Син Божий, народившись від Пресвятої Діви Марії, зійшов на землю, щоб духовно відродити людство, визволити його від гріха та смерті і дарувати йому вічне життя. Своїм пришестям Син Божий осяяв людей, “які сиділи в темряві й тіні смертній”, світлом істин­ного Богопізнання.
Народжений у віфлеємській печері, Христос сповістив світові, що всі люди – браття й діти Небесного Отця. Він відкрив людям, що любов є джерелом духовного життя й основою їх моральних взаємовідносин. Христос сказав: “Я є путь, істина, і життя” (Ін. 14, 6). Він не тіль­ки проповідував високе, величне вчення, а й дарував людям благодат­ну силу для духовного життя.
Браття й сестри! В ці Різдвяні дні перенесімося думками у віфлеємський вертеп з його яслами. Ця вбога печера стала для нас колискою всього святого. Звідси засяяло для світу “світло розуму”. Звідси виникло для християн нове життя. Поклонімося разом з віфлеємськими пастухами Богонемовляті, що лежить у яслах, співаючи з ними ангельське славословлення: “Слава у вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління” (Лк. 2, 14). Принесімо Йому разом із “волхвами від Сходу” дари побожної вдячності та любові.
У ці радісні дні вітаю вас, преосвященні архипастирі, боголюбиві пастирі, чесні ченці та черниці, улюблені браття і сестри, і наші земля­ки-українці, які проживають за межами нашої країни, з святом Різдва Христового, з святом віри і любові Божественної, з святом миру на землі і благовоління Божого в людях.
Мир внутрішній і мир зовнішній – це найдорожче і найцінніше надбання людей на землі; до нього прагнуть усі розсудливі люди, його відстоюють усі ті, хто хоче жити спокійним життям, трудитися заради благоустрою цього життя, заради спільного благополуччя і щастя людей.
Наш обов`язок, обов`язок усіх пастирів Церкви, молитися за мир в усьому світі, нести проповідь християнської любові і служити справі миру та прогресу на землі.
Вітаю вас, браття і сестри, і з Новим роком, що настав. Подякуй­мо Богові за Його благодіяння, даровані нам у минулому році, і ви­благаймо в наших щирих молитвах благословення Боже на наступний рік. Нехай цей рік і всі подальші роки будуть для нашої країни і всього людства роками миру та благоденства. Нехай Гос­подь подає нам подвигом мирної і корисної праці служити дальшому процвітанню нашої держави і мирові на землі у славу Божу.
Амінь.
 
1971/1972 р