Це - феномен!
Успіх світового бестселера „Код да Вінчі" викликав неабияке здивування навіть у самого автора. Ден Браун, на той час автор уже успішних романів „Цифрова фортеця", „Ангели і демони" та „Точка обману", зізнався: „Я навіть не уявляв, що так багато людей аж настільки захопляться цією книгою".1
Книга Брауна вперше вийшла друком у 2003 році. Відтоді було продано понад тридцять мільйонів примірників бестселера, а його текст перекладено сорока чотирма мовами світу.2 Книга започаткувала нову гілку книжкової індустрії, спеціальне ілюстроване видання (160 ілюстрацій у проміжках між рядками тексту), яке містить вказівки щодо читання твору, пародії, а також кадри з документальних фільмів.3 У 2003 році телекомпанія „Колумбія Пікчерс" заплатила шість мільйонів доларів за право показу фільму, а згодом естафету перейняли й інші відомі постаті у світі кіномистецтва — Рон Говард, Браєн Грейзер, Аківа Голдсмен (володар Оскару, режисер, продюсер та співавтор „Красивого розуму"). Наприкінці 2004-го на роль головного героя фільму Роберта Ленгдона було затверджено суперзірку Тома Хенкса, за своїм характером повну протилежність шифрувальниці Софі Нев`ю, яку зіграла Одрі Тоту.
Сюжет роману розгортається навколо убивства старого вікарія паризького Лувру. Оскільки постать жертви оповита таємницями та загадками, на допомогу в їх розгадуванні приходить гарвардський символіст Роберт Ленгдон. Розслідування зводить Ленгдона зфранцузькою шифрувальницею Софі Нев`ю. Разом вони встановлюють зв`язок вікарія із таємним товариством, членом якого у свій час був і Леонардо да Вінчі. Несподівано розслідування вбивства перетворюється на намагання розкрити стародавню таємницю та дослідити безцінну релігійну реліквію, приховувану впродовж століть.
 
Роман „Кодда Вінчі" запалив неабиякий інтерес до особи Леонардо да Вінчі, зокрема, до мистецтва Ренесансу й до книг, які досліджують історію таємних організацій, а також цікавість до найрізноманітніших гіпотез про життя Ісуса, Марії Магдалини та до ранньої історії християнства.
 
По всьому світові люди, зацікавившись „Кодом да Вінчі", — книгою або фільмом, чи й обома одночасно — жадають пізнати художні, історичні та духовні таємниці. Для багатьох книга відкрила нові глибини, поставила нові запитання і підштовхнула до пошуків відповідей на них. Мільйони людей хочуть більше дізнатися про секрети товариств, згаданих у „Коді да Вінчі". Вони заінтриговані тонкими натяками на релігійні таємниці та „новими фактами" з життя „святої жінки". Вони жадають знати подробиці про стосунки між Ісусом та Марією Магдалиною. Для них цікаві навіть перекручення і відхилення від правди. Вони б угледіли в історії ще більші інтриги й таємниці, ніж ті, які розкривають Роберт Ленгдон, Софі Нев`ю та сер Лей Тібінг у книзі Дена Брауна.
 
Як свідчить назва цієї книги, ця праця — лише спроба віднайти відповіді на запитання, породжені романом, та глибше дослідити теми, підняті у ньому. Як і сам роман, ця книга лише перший крок на довгому шляху, оскільки теми, обговорювані на її сторінках, можуть покласти початок захоплюючій подорожі, яка триватиме ціле життя.
Коротенькі розділи книги — це структуровані діалоги. Героїв вигадано, однак їхні розмови цілком реальні, а інформація, якою вони обмінюються, достовірна. Для максимального збереження її точності кожне посилання на цитату, наскільки це можливо, подано окремо. Більш детально про цитований твір ви можете дізнатися з бібліографії, розміщеної у кінці книги. Єдиний виняток у цьому форматі — це посилання на книгу „Код да Вінчі": для неї будуть зазначені лише номери сторінок.
Хоча ця книга, насамперед, розрахована на тих, хто прочитав „Код да Вінчі" або переглянув однойменний фільм, задоволення ікористь від неї можуть отримати і ті, хто не знайомий з ними. Можливо, на сторінках книги ви знайдете кілька тверджень, які зіб`ють вас із пантелику, втім мета цієї книги — не заплутати вас, а зануритися глибше в таємниці історії. Для тих, хто бажає продовжити вивчення тем, піднятих у книзі, ми створили безкоштовний електронний інформаційний посібник, який можна знайти на сайті
www.davinciquest.org.
Отож, запрошуємо у подорож на пошуки відповідей! Приєднаймося до діалогів та занурмося глибше в таємниці, які вже захопили багатьох!
 
1. З вебсайту Дена Брауна, цитовано в інтерв`ю для новин BBC,
http://news. bbc.co.uk/l/hi/entertainment/arts/3541342.stm. 
2. 2. Див.:
http://en.wikipedia.org.wiki/TheDaVinciCode.
3. 3. „Ісус, Марія та да Вінчі", вперше показано по телебаченню 3 листопада 2003 року в США.