foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Олександрійська школа спочатку представляла собою училище для підготовки оголошених при Олександрійській кафедрі, засноване зразу після початку проповіді християнства в Олександрії і вже в другій половині ІІ ст. стає відомим в християнському світі. Керівником даного училища був Пантен, якого вважають його засновником. Пантен був вчителем Климента і учнем “пресвітерів, які бачили свв. апостолів.
Від стоїцизму він навернувся в християнство і ревність свою проявив у місіонерській подорожі в “Індію”, вірогідно, в Південну Аравію, де знайшов Євангеліє св. ап. Матфея на аравійській мові, принесене туди св. ап Варфоломієм. Про Пантена високо відкликається його учень і приємник по керівництву училищем Климент: “Був він воістину сицилійською бджолою. З пророцького і апостольського лугу солодість збираючи і в душах слухачів мудрість чисту і святу вселяючи” (Стромати 13 1). Існують відомості, що Пантен  не тільки вчив, але і писав, хоча твори його не збереглись.
Олександрійська школа за свідченням Євсевія Кесарійського, існувавши “з древніх часів”, як училище для підготовки оголошених для хрещення, досягає свого розвитку в ІІІ-му ст., коли керівниками їх були Климент і Оріген. Спочатку Оріген займався дослідженням Св. Писання, але потім внаслідок напливу освідчених людей поставив справу ширше і запровадив навчання світським наукам, які звичайно викладались у вищих язицьких школах.
Відмінною ознакою напрямку в богослов’ї цієї школи був широко використовуваний в тлумачені Св. Писання алегоричний метод, частково запозичений у Флона. А також намагання розкрити філософську сторону християнського вчення, і представити його у вигляді всеохоплюючої системи. На богослівствування олександрійців мала вплив філософія Платона (427–347 рр. до Р. Х.) і неоплатоників (особливо Плоті на – 205–270 рр.).
Кращими представниками Олександрійської школи були: Климент Олександрійський, Оріген, св. Афанасій Великий, св. Василій Великий, св. Григорій Богослов, св. Григорій Ниський, св. Кирило Олександрійський та багато інших.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2