foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

РОЗКРИТТЯ АГНЦЕМ ТАЄМНИЧОЇ КНИГИ: ПЕРША — ШОСТА ПЕЧАТКИ
У шостому розділі оповідається про зняття Агнцем почергово перших шести печаток таємничої книги і про те, якими знаменнями це супроводжувалося.
За поясненням св. Андрія Кесарійського, зняття першої печатки — це посольство у світ св. Апостолів, котрі, подібно до лука, направивши проти демонів Євангельську проповідь, спасительними стрілами привели до Христа тих, до кого проповідь дійшла, і отримали вінець за те, що істиною перемогли начальника темряви — ось що символізують собою „кінь білий” і „той, хто на ньому сидів” (VI; 2).
Зняття другої печатки: поява рудого коня, а також того, „хто на ньому сидів, було дано взяти мир із землі”. Це є символом повстання невірних проти вірних, коли Євангельською проповіддю порушився мир, на виконання слів Христових: „Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести, — Я не мир принести прийшов, а меча” (Мт. X; 34). Червоний кінь є знаком або пролиття крові, або ж сердечної ревності постраждалих за Христа.
Зняття третьої печатки і поява вороного коня з вершником, котрий „мав вагу в своїй руці” (VI; 5) означають відхід від Христа тих, котрі не мають твердої віри в Нього.
Зняття четвертої печатки і поява чалого коня з вершником, „на ім’я йому Смерть” (VI; 8), означають прояв гніву Божого як помсти за благочестивих і покарання грішників — ці різноманітні біди останніх часів, котрі були передбачені Христом Спасителем: „Ви ж про війни почуєте, і про воєнні чутки, — глядіть, не лякайтесь, бо „статись належить тому”. Але це не кінець ще, бо „повстане народ на народ, і царство на царство”, і голодомор та землетруси настануть місцями. А все це — початок терпінь породільних” (Мт. XXIV; 6—8).
Зняття п’ятої печатки — молитва святих мучеників біля престолу Божого про прискорення кончини світу і про вчинення Страшного Суду.
Зняття шостої печатки символізує ті стихійні біди і жахи, котрі будуть відбуватися на землі у останній період її існування безпосередньо перед кінцем світу, Другим Пришестям Христовим і Страшним Судом. Це будуть ті ж самі знамення, про котрі говорив Сам Господь незадовго до своїх хресних страждань: „І зараз, по скорботі тих днів, „сонце затьмиться, і місяць не дасть свого світла”, і зорі попадають з неба, і сили небесні порушаться” (Мт. XXIV; 29). „І будуть ознаки на сонці, і місяці, і зорях, і тривога людей на землі, і збентеження від шуму моря та хвиль, коли люди будуть мертвіти від страху й чекання того, що йде на увесь світ, бо сили небесні порушаться” (Лк. XXI; 25—26).

 

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2