foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Звістка про Воскресіння Христа і донині така сама радісна і так само переповнює наші серця духовною радістю. Вона пронеслася по всьому світу і полонила душі віруючих людей. До неї горнуться всі стражденні й обтяжені недолею, шукаючи в ній душевного заспокоєння.
 
Воскресіння Христове є наріжним каменем християнства, без віри у воскресіння християнства немає і не може бути. Святий апостол Павло говорить: „Якщо Христос не воскрес, то віра ваша марна” (1 Кор.15,17). Але Христос воскрес силою Свого Божества. Інакше і бути не могло, бо неможливо було, щоб „тління втримало Начальника життя”. Своїм воскресінням з мертвих Христос переконливо довів, що Він є Бог, Який з’єднався з людською природою, і що Його вчення – це Божественне одкровення, дане людям.
 
І коли Церква Христова урочисто святкує „смерті умертвлення, коли в християнських храмах з уст пастирів Церкви лунає повне захвату привітання: „Христос воскрес!” і коли у відповідь на це паства, що наповнює храми, єдиними вустами з глибини свого серця радісно відповідає: „Воістину воскрес!” – відчувається непохитна віра християн у Воскресіння Христа.
 
Воскресіння Христове стало запорукою вічного життя людства. У час смутку і скорботи, коли ми переживаємо смерть наших близьких, Воскресіння Христове вселяє в наші серця велику надію. Воно дає нам бадьорість і силу, щоб перемагати сум і тугу. Воскресіння Христове єднає живих і померлих в одну сім’ю. Воскресіння Христове дарувало людині найсолодшу радість.
 
Воскресіння Христове спонукає нас боротися з гріхом. Воно запалює нас прагнути моральної чистоти, святості. Воно навчає нас бачити в кожній людині брата і сестру, образ і подобу Божу. Воскресіння Христове надихає нас на боротьбу проти неправди і кривди. Воно надихає нас на труд і побожне життя.
 
З істини Воскресіння Христового випливає і погляд на земне життя як на початок вічного життя. Ця істина спонукає християнина не тільки дбати про особисту духовну довершеність, але й активно брати участь у побудові такого суспільства, в якому пануватимуть мир і справедливість, братерська співдружність і достаток плодів земних.
 
Апостол Павло каже: „Браття мої, що тільки істинне, що чесне, що справедливе, що чисте, що любе, що гідне слави, що тільки чеснота й похвала, про те помишляйте” (Флп. 4,8). Ці слова апостола Павла повинні бути дороговказом для всіх нас, як треба жити і діяти в наш час. Не треба впадати у відчай, коли ми бачимо навколо себе несправедливість, неправедне збагачування, владолюбство та інші пороки сучасного світу. На Голгофі теж панували неправда і зло, але Христос Своїм Воскресінням переміг не тільки смерть, але й усіляке зло.
 
Історія вчить нас, що в житті завжди перемагають правда і любов, бо з ними Бог. Тому той, хто з’єднує себе з неправдою, приречений на поразку. Воскресіння Христове є яскравим доказом цього.
 
Вітаю вас, преосвященні архипастирі, всечесні отці, дорогі браття і сестри зі святом Воскресіння Христового! Поздоровляю з Пасхою Христовою Президента України Віктора Ющенка, Верховну Раду України, Уряд, Збройні сили України, християн усіх Церков і весь український народ! Сердечно вітаю зі світлоносним святом все українство в усіх країнах світу, на всіх континентах Землі!
 
Нехай воскреслий Господь оновить наші духовні сили на добрі справи для блага утворення в Україні єдиної Помісної Української Православної Церкви, для подальшого зміцнення та процвітання Української держави і для покращення добробуту людей, на славу Господа нашого Ісуса Христа, Якому подобає всяка слава, честь і поклоніння на віки віків. Амінь.
 
Воістину Христос Воскрес !
 
 
 
 
ФІЛАРЕТ,
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ
І ВСІЄЇ РУСИ - УКРАЇНИ
 
 
Пасха Христова
2007 рік
м. Київ

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2