Палестина, де жив Ісус, займає приблизно 25 тис. км2, тобто за розмірами трохи більша, ніж Крим.
Незважаючи на те, що Палестина має малу територію, її вплив на всесвітню людську історію колосальний у зв’язку з подіями, які відбулися там. У Палестині мало води й дощів. Населення цього краю завжди виживало за рахунок важкої праці, винахідливості та кмітливості.
Палестина розташована на краю пустелі, що відділяє Азію від Африки. Європейському впливу вона відкрита з боку Середземного моря. Тому вона була збірним пунктом багатьох рас і цивілізацій з Африки, Європи і полем сутичок багатьох народів. Тут ніколи не проживав лиш один народ, а сама Палестина рідко і ненадовго об’єднувалась у самостійну державу.
Це країна різних контрастів, різноманітного клімату, різких коливань температури, де є як високі гори, так і плоскі рівнини та глибокі долини. Від покритої снігом гори Єрмон, що підіймається на 2774 м над рівнем моря, місцевість опускається до Галілейського озера — 208 м нижче рівня моря — і далі до Мертвого моря — 389 м нижче рівня моря. Долина Йордану, що починається між Ливанськими горами і горою Єрмон, разом з наявними в ній Галілейським озером і Мертвим морем, являє собою частину великого опускання земної кори по розломах, що йдуть далі в затоку Акаба, Червоне море й Східну Африку. У цьому опусканні видно сліди недавньої вулканічної діяльності, де й досі нерідко відбуваються землетруси.
Ріка Йордан на 2/3 своєї довжини тече нижче рівня моря. Спочатку стрімко Йордан змітає (зносить) снігові води Єрмону в Галілейське озеро, потім, повільно звиваючись, тече в Мертве море, яке по прямій лінії знаходиться всього в 105 км від озера. У січні й лютому Йордан виходить із берегів і тоді заповнює всю свою долину, в інші пори року ріка знову входить у свої звивисті береги. Зелена смуга рослинності супроводжує його течію серед пустельних пагорбів.
Більшість Євангельських подій відбулося в провінції Римської імперії, в Західній Палестині, розташованій між Йорданською долиною та Середземним морем. Ця провінція ділилась на три області: Галілею, Самарію та Юдею. З цих трьох Галілея найменш горбиста і найбільш багата на воду. Вона щедра ручаями та джерелами, знаменита маслинами, виноградом, пшеницею, ячменем, фруктами і худобою. У цій горбистій місцевості, де горби чергуються з обробленими долинами, проходило дитинство і раннє служіння Ісуса. Галілеянами були також більшість із 12 апостолів.