foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Книги Нового Завіту розміщені в каноні згідно з їх важливістю, часом їх визнання. На першому місці, звичайно, стоять чотири Євангелія, потім Діяння святих Апостолів, за ними Послання Апостолів. Закінчує канон Апокаліпсис. Та в деяких кодексах окремі книги займають не одні й ті самі місця.

Так, у Синайському кодексі книга Діянь Апостольських стоїть аж після послань апостола Павла. Грецька Церква до ІV ст. Соборні послання ставила після послань апостола Павла. Та й сама назва «соборні» спочатку відносилася тільки до Першого послання апостола Петра та до Першого послання апостола Іоанна. І тільки після Євсевія Кесарійського (ІV ст.) ця назва стала відноситися до всіх семи послань.

Від часів святого Афанасія Александрійського (перша половина ІV ст.) Соборні послання в Грецькій Церкві зайняли своє теперішнє місце після Діянь Апостольських. У Західній Церкві й до сьогодні Соборні послання поміщені після послань апостола Павла.

Неоднаковим було розміщення й чотирьох Євангелій. Віддаючи перевагу апостолам із «дванадцяти», подекуди їх розміщали так: Матфея, Іоанна, Марка, Луки. В інших місцях враховували особливі заслуги Іоанна Богослова й ставили його Євангеліє на перше місце. Ще інші — на останнє місце ставили Євангеліє від Марка, як найкоротше.

Не скрізь і не однакове місце в каноні займали й послання апостола Павла, а також і Соборні послання.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2