foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Існує така байка. До однієї мудрої риби приплили прості риби і запитали її: „Що таке вода? Ми чули, що риби не можуть жити без води." Подумала мудра риба, відповіді не дала, а послала їх до премудрої риби. Коли прості риби запитали премудру рибу, то та відповіла: „Ви не знаєте, що таке вода, бо живете в воді й дихаєте нею, не помічаючи. А ось коли вас виймуть з води, і ви станете задихатись, тоді ви зрозумієте, що таке вода."
Отак і ми люди. Ми не помічаємо Бога, бо ,за словами Св. Писання, „ми Ним живемо і рухаємось, і існуємо" (Дії Св. Ап. 17:27-28). Бог є всюди. Ми Ним живемо. І як риба, вийнята з води, задихається й умирає, так і людина без Бога духовно задихається, духовно вмирає: вона втрачає найвищі якості людини: свободу, любов, справедливість та інш.
Святий Апостол Павло каже: „Що можна знати про Бога, явне для них, бо їм Бог об`явив. Бо Його невидиме від створення світу думанням про твори стає видиме, і вічна Його сила, і Божество" (Рим. 1:19-20).
„Від величности краси природи пізнається Творець її (Прем. 13:5).
„Небо розповідає про славу Божу, а про діло Його рук розказує небозвід" (Псал. 18:2).
Кожна людина в самому естові своєму прагне до Бога. Людей, щоб зовсім не мали віри в Бога, немає. Людина, не бажаючи з гордости або зарозумілости, або засліплености визнавати існування Премудрого Всемогутнього Духа-Бога, неодмінно переходе на сурогати,1) і робить богом або природу, або людство,або науку, або націю, або якусь ідею, або ще щось, і навіть життя своє віддає за цього свого бога. Власне, це — ідолопоклонство, але тих людей ми звемо безбожниками чи атеїстами в тому розумінні, що вони не хочуть визнавати існування Всемогутнього Духа-Бога.
 
1) Сурогат, — заміна правдивого неправдивим, що в деякій мірі нагадує правдиве. Напр., заміна цукру сахарином або кофе — цикорією.
 
Деякі люди не хочуть знати Бога, бо не бачать Його. А хіба ми бачимо все? Хіба ми бачимо, наприклад, вітер? Але ми знаємо про вітер по тих слідах, що він залишає: шелест, курява тощо. Хіба ми бачимо, прикладом, електро-магнетні хвилі? Але ми знаємо, що вони є завдяки апаратам: радіо, телевізії. Грубо порівнюючи, ми й Бога знаємо через „апарат": чисте серце (в гармонійній співпраці з розумом).
Щоб судити про майстра, треба дивитись на його роботу. Добрий господар пізнається по його господарству. Мистця ми оцінюємо по його творах. Ми часто підносимо високо його мистецькі здібності, не бачивши його самого.
Премудрість Божу всюди видно, на кожнім кроці. Нерозумна природа не могла створити сама від себе оту красу, гармонію, високу досконалість у всесвіті. Все це могла створити тільки Вища Розумна Сила-Бог.
На всьому і в усьому ми бачимо ,,сліди" Бога. Природа, серце і розум ведуть нас до Бога.
 

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2