foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним Українського Екзархату
 
Смерті святкуємо умертвіння...
іншого, вічного життя початок…
(7 пісня Пасхального канону)
 
Дорогі браття і сестри!
Христос воскрес!
 
Серед християнських свят особливою урочистістю, особливою радістю відзначається свято Святої Пасхи. Святкувати Пасху – це значить усім серцем відчути і пізнати силу та велич Воскресіння Хри­ста. Святкувати Пасху – це значить бути учасником Його Воскресіння. Святкувати Пасху – це значить стати морально оновленою люди­ною. Святкувати Пасху – це всім серцем і всім розумом дякувати Бо­гу за Його невимовний дар – дар Воскресіння, дар любові.
Воскресіння Христове стало запорукою вічного життя людства. У час смутку і скорботи, коли ми переживаємо смерть наших близь­ких, Воскресіння Христове вселяє в наші серця велику надію. Воно дає нам бадьорість й силу, щоб перемагати сум і тугу. Воскресіння Христове єднає живих і померлих в одну сім`ю. Воскресіння Христове дарувало людині найдосконалішу радість.
Воскресіння Христове спонукає нас боротися з гріхом. Воно запа­лює нас прагнути до моральної чистоти, до святості. Воно навчає нас бачити в людині брата, образ і подобу Божу. Воскресіння Христове надихає нас на боротьбу проти неправди та кривди. Воно надихає нас на труд і побожне життя.
Воскресіння Христове – це основа нашої віри та її опора. Своїм Воскресінням Ісус Христос показав істинність Свого Божества, віч­ність Свого вчення, спасенність Своєї смерті, велич і силу благодатних дарів, які подаються в заснованій Ним Церкві.
Воскресіння Христове дало новий напрямок життю людини. Воно зробило земне життя осмисленим і цілеспрямованим. У майбутньому – не смерть, не загибель, не знищення, а інше існуван­ня, “іншого, вічного життя початок”.
Воскресіння Христове – настільки важлива подія, що св. ап. Пав­ло визначає ним істинність усього християнського вчення: “Якщо Христос не воскрес, – каже він, – то й проповідь наша марна, марна і віра ваша” (1 Кор. 15, 14). Він навчає, що у Воскресіння Христове треба вірувати, щоб спастися: “Якщо вустами твоїми будеш сповідувати Ісуса Господом і серцем твоїм вірувати, що Бог воскресив Йо­го з мертвих, то спасешся” (Рим. 10, 9).
Воскреслий Христос особливо звертає увагу учеників на Своє тіло, щоб показати, що з Ним сталося Воскресіння, що вони справді бачать і відчувають на дотик те ж саме тіло, яке страждало на хресті, а те­пер прославлене і змінене Воскресінням.
Євангеліст розповідає про це так: “Сам Ісус став посеред учеників Своїх і сказав їм: мир вам! Вони схвилювалися і злякалися, гадаючи, що бачать духа. Але Він сказав їм: чого хвилюєтесь, і чому такі думки входять до сердець ваших? Погляньте на руки Мої і на ноги Мої; це Я Сам. Доторкніться до Мене і роздивіться; бо дух тіла і кісток не має, як бачите у Мене. І, сказавши це, показав їм руки і ноги. Коли ж вони від радости ще не вірили і дивувалися, Він сказав їм: чи маєте тут якусь їжу? Вони подали Йому частину печеної риби і стільниковий мед. І, взявши, їв перед ними” (Лк. 24, 36-43).
Воскреслий Христос, за словами ап. Павла, – “первісток серед померлих” (1 Кор. 15, 20). Отже, у Своєму Воскресенні Він став початком і нашого воскресіння. Смерть для християнина тепер втратила свою жахливість. Ось чому в ці пасхальні дні свята Церква урочисто співає: “Смерті святкуємо умертвіння!”
Коли ради Воскресіння Христового вона кличе всіх до братолюбності, в серцях наших з особливою силою оживає прагнення миру, співчуття до страждань людей. Уже протягом багатьох років амери­канська агресія сіє смерть на багатостраждальній в`єтнамській землі. Разом з в`єтнамським народом страждають народи Лаосу і Камбод­жі. У цих країнах винищують не тільки людей, але й усе живе. Як і раніше, лишається напруженою обстановка на Близькому Сході. Нема миру на тій землі, де засяяло світло Воскресіння Христового.
В ці пасхальні дні, у свято перемоги життя над смертю, ми звертаємося до всіх християн, до наших зарубіжних співвітчизників, до всіх людей доброї волі із закликом об`єднати свої зусилля, щоб заступити шлях війні, врятувати людство від за­гибелі, заради справедливого миру і процвітання народів.
Щиро вітаю вас, преосвященні архипастирі, боголюбиві пастирі, чесні ченці та черниці, улюблені браття і сестри, зі святом Пасхи і молитовно бажаю вам благодатної Божої допомоги в житті, ділах і трудах ваших. Нехай оновить Воскреслий Спаситель наші духовні си­ли на добрі справи для блага нашої святої Церкви і подальшого зміц­нення та процвітання нашої країни і миру на землі на славу Госпо­да нашого Ісуса Христа, Якому належить честь і поклоніння на віки віків. Амінь.
Воістину Христос воскрес!
 
1972 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2