foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Шайтани - (ісл.) найагресивніші до людей джинни.

Шакті (санскр. `сила, енергія`) - жіноче творче енергійне начало в індуїзмі та буддійському тантризмі; енергія індуїстських богів, персоніфікована в образах їхніх дружин - Парваті, Дурга, Калі та ін. Ш. Шиви, Лакшмі - Ш. Вішну, Сарасваті - Ш. Брахми.

Шактізм - в індуїзмі поклоніння жіночому началу у різних його уособленнях (див. Шакті).

Шак`ямуні - відлюдник з роду Шак`їв, одне з імен Будди.

Шаман (евенк.) - служитель культу в шаманізмі, наділений духами надприродними властивостями: цілительства, пророцтва та ін..

Шаманізм (від евенк. `збудження`) -анімістична система вірувань, в центрі якої - осередництво шамана у спілкуванні людей із світом духів під час камлання.

Шамбала - (буд.) міфічна країна безсмертних в Гімалаях.

Шан-ді (кит. `верховний правитель`) - вище божество в кит. політеїзмі Ш.-д. шанується як в конфуціанстві, так і в даосизмі.

Шанкара (прибл. 788-820) - інд. релігійний мислитель, обстоював авторитет Вед, полемізував з буддизмом. Див. Веданта.

Шаріат (араб. `шлях до мети`) - ісламська система юридичних норм.

Шахада (від араб. `свідчити`) - формула, що містить два основні догмати ісламу: про те, що `нема бога крім Аллаха і Мухаммед посланець Його`.

Швейцер Альберт (1875-1965) - нім. та фр. мислитель-гуманіст, теолог, автор `Культури та етики` (1923).

Шейх (араб. `старіти`) - почесненайменування мусульманських богословів; в суфізмі - наставник.

Шеллінг Фрідріх Вільгельм Йозеф (1775-1854) - нім. філософ, автор праць `Система трансцендентального ідеалізму` (1800), `Філософія одкровення` (1841).

Шептицький Андрій (1865-1944) - видатний ієрарх української греко-католицької церкви, богослов, науковець, громадський діяч.

Шиїзм (від араб. `група, партія`) - напрямок в ісламі (з VII ст.), в якому наступниками Мухаммеда визнаються лише його брат та зять Алі з його нащадками.

Шива - (інд.) один з богів Тримурті, руйнівник світу, покровитель йоги.

Шрі Ауробіндо Гхош (1872-1950) - індійський мислитель, засновник інтегральної йоги. Праці: `Синтез йоги` (1921), `Ідеал людської єдності` (1951) та ін..

Штундизм (нім. бібельштунден - `біблійні години`) назва протестантських рухів в Росії після 1861 р.; пізніше Ш. злився з баптизмом.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2