foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Єва (від євр. `джерело життя`) - (бібл.) перша жінка, створена Богом з ребра Адама.

Євангелія (від грецьк. `блага вість`) - воскресіння Ісуса Христа. Виділять чотири канонічних і багато апокрифічних Є.

Євангелісти - автори канонічних Євангелій: Матвій, Марк, Лука та Іоанн.

Євангельські християне-баптисти - церква, що об`єднала в 1944-45 рр. декілька протестантських організацій тодішнього СРСР.

Євхаристія (грецьк.) - (христ.) церковне таїнство, якого хліб та вино пресущетвляються на Тіло та Кров Ісуса Христа (Святі Дари), яких причащаються вірні під час літургії.

Єднання (Рух та Церква) - секта, заснована Муном в 1945 р., ставить на меті об`єднання релігій, використовує біблійну та християнську термінологію.

Єзуїти (від лат. `Товариство Ісуса`) - (кат.) чернечий орден, заснований Ігнатієм Лойолою в 1534 р. для боротьби з Реформацією.

Єпархія (грецьк.) - (христ.) адміністративно-територіальна одтниця церкви, керована архієреєм.

Єпископ (грецьк. `наглядач, охоронець`) - вищий духовний сан в багатьох христ. церквах, узагальнена назва всіх архієреїв.

Єпітимія, епітимія (від грецьк. `кара`) - (христ.) церковне покарання за скоєний гріх.

Єресі (грецьк. `відбір`) - вчення, що відхиляються від офіційної доктрини церкви у питаннях догматики, культу та організації.

Єрусалим - давнє місто на Близькому Сході, історично пов`язане з іудаїзмом, християнством та ісламом, де зберігаються святині цих релігій.

Єрусалимський храм - побудований Соломоном у 950 р. до н.е. за взірцем скинії. В 70 р. н.е. другий Є.х. був зруйнований римськими легіонерами, прообраз християнського храму.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2