foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Не так давно у «Слові «Просвіти» (№№ 34, 36) було надруковано дві розлогі статті головного редактора журналу «Перехід - ІV» І. Каганця (“Етнічна основа християнства” і “Війна за Христа”). Її автор прагне очистити «християнську свідомість», подолати «вкраплення юдеохристияської єресі», які на його думку не до кінця подолані Церквою. Він вважає також, що Христос, як і всі апостоли, крім Іуди Іскаріота, був галілеянином - арійцем, читай українцем; заперечує, що над немовлям Ісусом був здійснений обряд обрізання, отже Церква, яка відзначає дане свято, є жертвою маніпуляції і т. д. Ще багато чого наговорено в цих статтях, але не будемо писати розлогу відповідь на них. Головне, що в цих статтях немає нічого спільного з християнством. Досить того, що Каганець називає Христа «син галілейського теслі», тобто Йосифа. Досить того, що він пише про Нього не про як Спасителя, а приписує Йому зовсім не ту місію, про яку чітко свідчить Святе Письмо. У І. Каганця Христос – це якийсь земний вождь, який “започаткував перехід людства на вищий рівень життєдіяльності, показавши особистим прикладом шлях до Боголюдства”(?!) .
Доводиться нагадати ту елементарну для кожного християнина істину, що Йосиф тільки номінально вважався чоловіком Пресвятої Діви і звичайно не був батьком Ісуса, Яким був насправді Дух Святий. Христос є Богом, Сином Божим, одна з трьох іпостасей Пресвятої Трійці (Бог - Отець, Бог - Син, Бог - Дух Святий)! Саме тому всякі спроби виписати Богу паспорт і вказати у ньому «п’яту графу» є, м’яко кажучи, дивними. Але не тільки. Прагнення понизити Богу до рівня «сина теслі», отже просто людини, є характерною для багатьох антихристиянських течій. Так, останнім часом оккультисти, які нічого спільного з християнством не мають, люблять величати Христа “посланником Космосу”, ставлять з Ним в один ряд царевича Будду, Мухамеда, різних філософів, політичних діячів тощо, забуваючи, що Бог створив Космос, а не Космос Бога. І якщо праведники після Страшного Суду будуть у Царстві Небесному, то це не означає, що вони стануть рівними Богу, навіть якимись “Боголюдьми”.
Що стосується Діви Марії, то вона згідно з Святим Письмом була єврейкою за походженням, походила із роду знаменитого царя Давида, а той у свою чергу походив від Авраама, і це сталося невипадково. На той час євреї були у світі єдиним народом, котрий відкинув морок язичество і поклонився Богу Єдиному. У Євангелії, в посланні св. апостола Павла до римлян, чітко говориться, що Син Божий “тілом був із насіння Давидового” (Рим. І., 3).
На словах редактор журналу піклується про Істину, прагне наставити Церкву на вірний, як йому здається, шлях, а на ділі бачимо повторення давно відомих антихристиянських ідей, характерних певною мірою і для ідеологів “наукового атеїзму”. І замість того, щоб зміцнювати Церкву Христову, під духовним керівництвом якої неодмінно відбудеться дійсно незалежна Українська держава, такі “помічники” пробують підважити Церкву під прикриттям патріотичних гасел. На словах - “Війна за Христа”, а на ділі - “Війна проти Христа”!

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2